כלכלה

 

גולשים יקרים, לנוחותכם ריכזנו עבורכם מס’ כתבות קצרות שאולי יעניינו אתכם, כתבות אלו מיועדות למשקיעים שאינם מקצועיים ופותחים צוהר להבנה בסיסית בעולם ההשקעות.

        bool(true)
      

השקעות במט"ח

בתקופה האחרונה אנו עדים להתחזקות של השקל מול המטבעות הזרים, זאת בעקבות הנתונים הטובים של הכלכלה הישראלית.

15.03.2017
        bool(true)
      

חיסכון פנסיוני

פנסיה? זה כל כך רחוק, אז למה להתעסק בזה היום? ההחלטה כיצד לחסוך לטובת השנים שלאחר הפרישה לגמלאות, היא אחת ההחלטות הכלכליות המשמעותיות בחיינו. למרות זאת, שיעור הבורות בנושא החשוב הזה הוא עצום – מה שעלול להוביל לירידה באיכות החיים בשלב הפנסיה. ההחלטה כמה לחסוך לפנסיה ובאיזה מסלול היא החלטה קריטית, וכדאי לתת עליה את הדעת.
מאת: כלכלה ברגע | 07.03.2017
        bool(true)
      

השקעה בעסק

השקעה בעסק – זהו עסק למומחים! כדי להיכנס להשקעה כזו תצטרכו לצדכם בעלי מקצוע, שיידעו להעריך מגוון פרמטרים של העסק המדובר ולהגיד לכם האם כדאי להשקיע בו או לא.
מאת: כלכלה ברגע | 28.02.2017
        bool(true)
      

השקעה בנדל"ן או בבורסה – מה עדיף?

לאחר שבטורים הקודמים החכמנו ולמדנו על סוגי ההשקעות השונים, נוכל כעת להשוות ביניהם ולהבין יותר איזה אפיק השקעה מתאים לנו. בטור זה נתמקד בשני אפיקי השקעה נפוצים: השקעה בנדל"ן מול השקעה בבורסה.
מאת: כלכלה ברגע | 21.02.2017
        bool(true)
      

השקעות בבורסה

הבורסה מצטיירת לאדם הממוצע כנחלתם של סוחרים ממולחים ומעונבים, היודעים לקרוא ניתוחים מאקרו-כלכליים, דו"חות חשבוניים ואין-ספור מושגים שנשמעים כמו סינית עתיקה. כל אלה יוצרים את הרושם שהבורסה היא זירה מורכבת ומסובכת מאין כמותה.
מאת: כלכלה ברגע | 14.02.2017
        bool(true)
      

השקעות בסטארטאפ

מי לא חולם להתעשר ברגע? מי לא חולם על השקעה שבה כל שקל הפך בין לילה לאלף שקל? עבור ישראלים רבים החלום הזה התגשם ע"י השקעה בחברות סטארטאפ (ובעברית תקינה – חברות הזנק). הקמת חברת סטארט אפ הפכה בשנים האחרונות לאחד החלומות היותר נפוצים בארץ. סיפורי הצלחה מעוררי השראה כמו כרומטיס, צ’קפוינט שהפכה לאחת הבולטות בעולם בתחום אבטחת המידע, המכירה של waze לגוגל בלמעלה ממיליארד דולר ועוד שבו את דימיונם של רבים.
24.01.2017
        bool(true)
      

סוגי השקעות

אפיק שמרני להשקעת כסף לתקופה ידועה מראש. פיקדון יכול להיות שקלי, דולרי או במטבע אחר, עם ריבית קבועה, עם הצמדה למדד, למטבע או נוסחה משולבת אחרת. יתרונו הוא שמירה על ערך הקרן. חסרונו כיום הוא תשואות נמוכות משמעותית ביחס לאפיקי השקעה אחרים. בנוסף, לפיקדון נזילות בעייתית בשל האפשרות למשיכת הכסף רק בתחנות קבועות מראש או בכפוף לקנסות יציאה.
מאת: כלכלה ברגע | 17.01.2017
        bool(true)
      

מהי השקעה?

ההכנסה יכולה להיות פירותית או הונית. השקעה פירותית כשמה כן היא: הכנסה שוטפת מפירות ההשקעה, כגון דמי שכירות שהם פירות שצמחו מן העץ – הבית - שקניתי. ההשקעה יכולה להיות גם הונית, כלומר ערכה של ההשקעה עצמה גדל, כמו למשל השקעה בנדל"ן שבה עולה ערך הנכס.
מאת: מתי גרינפלד | 10.01.2017
        bool(true)
      

אז למה להשקיע?

התשואה האפסית של הבנקים היא אחת הסיבות לכך שאנשים משקיעים. בשוק הנדל"ן, כידוע, התשואה מהשכרה בלבד היא כ-5% בשנה, וזאת נוסף על עליית ערך הנכס עצמו המקפיצה את התשואה לעשרות אחוזים בשנה. את המחיר כולנו משלמים – מחירי דירות גבוהים וחוסר אפשרות של זוגות צעירים לרכוש קורת-גג – אך אלה שהשקיעו נכון בנדל"ן נהנים מהפירות. גם השקעות בחברות הייטק (טכנולוגיה עילית) צעירות הפכו פופולריות בשנים האחרונות, וזאת בשל סיכויי רווח גבוהים בענף ההייטק.
מאת: יתד נאמן | 01.01.2017
        bool(true)
      

כששני עולמות נפגשים: איך פועלת יזמות בעולם החרדי

בשנים האחרונות תופס תחום היזמות תאוצה במגזר החרדי ■ מה השוני בין עולם העסקים החילוני לחרדי, מה הנקודות המשיקות ביניהם ומהם סיכויי ההצלחה של מיזמים מסוג זה.
יזמים נתפסים לרוב כצעירים להוטים, בוגרי אוניברסיטאות וחממות יזמות, המאובזרים בגאדג'טים הכי חדשניים, עם ברק של אקזיט בעיניים. אבל עולם היזמות הוא הרבה יותר מגוון. בשנים האחרונות תופסים תאוצה גם מיזמים טכנולוגיים וחברתיים במגזר החרדי . "מובילים אותם אנשים איכותיים, ממוקדים, בעלי מוטיבציה גבוהה החיים בעולם של צניעות", מספר אליעזר גרוס, יו"ר קבוצת ההשקעות בסדנו, המשקיעה במיזמים מסוג זה.
מאת: גלובס |
        bool(true)
      

הדרך לסטארט-אפ: מה דרוש כדי להפוך רעיון טוב למוצר

כמעט לכל אחד מאיתנו מבזיק מדי פעם רעיון למוצר או מיזם חדש, אולם רובנו לא מוציאים אותו לפועל ■ מהם האתגרים הניצבים בפני יזמים לפני הפיכת רעיון לבר-קיימא, על מה חשוב לתת את הדעת, ועם אילו קשיים הם מתמודדים?
מאת: גלובס |
        bool(true)
      

עובדים למען החברה: פתרונות מתקדמים לבעלי מוגבלויות
בין שלל המיזמים הטכנולוגיים בהם אנו משופעים ניתן למצוא גם כאלה שתכליתם היא להקל על המצוקות בחיי היומיום של בעלי מוגבלויות ■ "היזם הטיפוסי למיזם מסוג זה יהיה אדם שחווה את הבעיה ומנסה למצוא לה פתרון"

עלייה וירידה במדרגות, או כניסה למקומות ציבוריים הן פעולות פשוטות שרובנו נוהגים לבצע בכל יום מבלי לתת על כך את הדעת. רק כאשר אדם מהמעגל הקרוב לנו מתקשה בכך בשל פגיעה זמנית או לקות, אנו מבינים כי העולם שיצרנו אינו נגיש ברובו לבעלי מוגבלויות, ופעולות יומיומיות שונות מעמידות אוכלוסיות רבות בפני אתגרים כמעט בלתי אפשריים. מבין שלל האפליקציות והחידושים הטכנולוגים המושקים חדשות לבקרים ישנם כמה שנועדו לגשר על פערים שחווים בעלי המוגבלויות בהתנהלות בחיי היומיום. מי אחראי להם? אילו גופים מקדמים את הנושא? ואיזה מקום הוא תופס בעולם ההשקעות?
מאת: גלובס |
        bool(true)
      

השקעות בנדל"ן

השקעות נדל"ן הפכו בשנים האחרונות לאפיק השקעה רווחי ומשתלם במיוחד. השילוב של השקעה בטוחה יחסית (ויצוקה בבטון...) עם תשואה סבירה של כ-4% בממוצע מדמי השכירות, לצד עליית הערך המטאורית שעבר השוק הישראלי בכ-6 השנים האחרונות, הפכו את הנדל"ן להשקעה המנצחת של התקופה האחרונה - השקעה שהניבה תשואה ממוצעת כוללת של כ-15%, הרבה יותר מאפיקי השקעה סולידיים אחרים.
מאת: כלכלה ברגע |
        bool(true)
      

נדל"ן מניב

בפועל, השקעה בנדל"ן מניב משמעותה רכישת נדל"ן, פרטי או מסחרי, על מנת להשכיר אותו, וכך לייצר תזרים מזומנים קבוע במשך תקופת אחזקתו. נכס מניב יכול להיות דירת מגורים, מבנה מסחרי, קניון, חניון, בית מלון, אולם, תחנת דלק ועוד, אולם כיום השימוש במילים "נדל"ן מניב" מתייחס בעיקר להשקעות בנכסים מסחריים: משרדים, חנויות וכדומה. התשואה המקובלת בענף נעה לרוב סביב 7% עד 9% לשנה, לפני הוצאות תחזוקה, תפעול ופחת.
מאת: כלכלה ברגע |

לתשומת לבכם, אין לראות במידע המוצג בכתבות אלו משום המלצה להשקיע, קבוצת בסדנו אינה אחראית לתוכן הכתבות.

רוצים להתייעץ? להיפגש? לקבל עדכונים? אנחנו פה בשבילכם: