דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-Like

Icon מערכת האתר
Icon

10-02-19

תיק השקעות קלאסי בעידן דובי

הריביות הנמוכות, חולשת המטבעות המובילים בעולם, ותמורות בסחר העולמי, משפיעים בחודשים האחרונים על הכיוון בבורסות העולם • מה הן האלטרנטיבות העומדות בפני המשקיעים בעידן הנוכחי?

 

Image

אז מה עושים בשוק יורד?

יעקב ישב מול מנהל תיק ההשקעות שלו וכסס ציפורניים בעצבנות. "מה שאתה אומר לי בעצם, הוא שהתיק שלי מפסיד והשוק נמצא בירידה. הבנתי אותך נכון?". יאיר, מנהל ההשקעות, אישר את הדברים במנוד ראש. "אז מה אתה מציע לי לעשות?", שאל יעקב כמעט בייאוש.

החודשים האחרונים לא היטיבו עם המשקיעים בבורסות העולם. אך עדיין, סביבת הריבית הנמוכה וחולשת המטבעות "הקשים" בעולם, יחד עם שינוי הכיוון של ארצות הברית, הכלכלה הגדולה בעולם, בכל מה שקשור לסחר העולמי, יצרו מצב של אי וודאות בשווקים. מצב שהשפיע על שוק ההון ונתן את אותותיו בתשואות של קרנות הנאמנות, קופות הגמל ומכשירי השקעה נוספים.

יאיר, מנהל השקעות במחצית שנות החמישים, לא הציע ליעקב להגדיל ראש ולחרוג אל מעבר למבנה התיק הקלאסי. הוא ידע היטב על קיומן של קרנות השקעה פרטיות המפוקחות על־ידי רשות ניירות ערך, הוא הכיר מקרוב קרנות הון סיכון. הוא עצמו מושקע בכמה מהן אפילו בשלב הסיד. הוא הכיר קרנות ריט ואפילו השקיע מעבר לים בהשקעות נדל"ן קצרות טווח. אשתו השקיעה את חסכונות המשפחה בהלוואות חברתיות, אך הוא חסך את המידע הזה מיעקב.

מדוע בעצם?

הוא חשש שיעקב יסתכל עליו בעין עקומה ויבחר להעביר את תיק ההשקעות שלו למנהל אחר. "הוא לא בנוי להשקעות מהסוג הזה. הוא טיפוס סולידי שעבורו כל דבר חדש – דורש שבועיים של מחשבה מעמיקה. גם כשרציתי להקטין חשיפה למניית טבע, הוא התלבט והתלבט עד שהמנייה איבדה 24% משוויה".

מה דעתכם על התנהלותו של יאיר?

נשמח לקרוא את דעתכם במייל besadno.co.il@fficeO ואולי הטור הבא יהיה הטור שלכם

אהבתם? נשמח אם תתנו לנו לייק ותשתפו את הטור