דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon ליאור נגה
Icon

19-06-19

חדשנות פיננסית: השקעה בראש שקט

חברת 'מיי טאואר' שמערכת הניהול שלה כבר מותקנת בבניינים של בתי החולים 'אסותא'; מגדלי גינדי; מגדלי נאמן; טיים טאואר; מגדלי יו 2; נאות גולף; מגדל אבשלום חביב ואחרים, מציעה השקעה עליה קל לומר "אין לכם מה להפסיד"… רוצים לדעת עוד? קראו את הכתבה

Image

שוק של מאות מיליארדים בעולם כולו. מגדל משרדים.

פטנט של חברת קורלטה (Correlata) מאפשר למנהלי רשתות בארגונים וגם לאנשים פשוטים, לראות בזמן אמת תמונה ברורה ומוחשית של מערכת המחשוב בעסק משתי נקודות מבט: תפעולית ועסקית. מנהל שיווק בארגון יוכל להעיף מבט בתוכנה ולענות בתוך מספר דקות על השאלה אם ניתן לספק מוצר כזה או אחר. מנהל משאבי אנוש יוכל בתוך דקות לדעת אם יש צורך בעובדים נוספים. ומנהל חשבונות ידע על אתר מה העלות של שינוי בעסק. לצדם יוכלו מנהלי אבטחה, סייבר ורשתות, לראות בתוך שניות את מצב תפעול הרשת, האיומים והכשלים בתפקודה.

הפטנט הזה שזכה למענק מהתכנית לחדשנות של האיחוד האירופי הוא רק מיזם אחד מתוך מיליוני מיזמים שמסתובבים בעולם ומחפשים מימון להמשך ההתקדמות. לקבוצת 'בסדנו', בית השקעות ישראלי שמחזיק זרוע בארצות הברית, שורה ארוכה של הצעות השקעה בחברות הזנק ישראליות ואחרות בעלות פוטנציאל רווח גדול. בקורלטה בחרו למכור מניות ישירות לציבור באמצעות מימון המונים. בסטארט־אפים אחרים מעדיפים את הדרך הישנה והטובה, באמצעות קרנות הון-סיכון, קרנות השקעה ייעודיות ועוד, או באמצעות גיוס הלוואות תמורת חלוקת רווחים.

ההבדל בין הלוואה להשקעה מתייחס לקרן. בהלוואה הקרן מבוטחת וכזו היא ההצעה של חברת 'מיי טאואר' (my-tower) שמציעה פיתרון אידיאלי לניהול בניינים ומגדלי משרדים או מגורים. כאן בונים קרן הון בלי סיכון. כאן מציעים היזמים שותפות באמצעות הלוואה שהקרן שלה מובטחת והזכאות לרווחים נעה בין עשרים אחוזים נטו להלוואות קצרות טווח ועד חמישים אחוזים להלוואות ארוכות טווח. את קרן ההלוואה מבטחת חברת בּיסִיד (Bseed) מקבוצת בסדנו המלווה מיזמי הייטק רבים.