דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon ליאור נגה
Icon

12-02-19

מייסדי NSO רוכשים מחדש את מניותיהם

השליטה בחברה ששמה נכרך בלא מעט פרשיות עלומות נמכרה לפני חמש שנים ל'קרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס' לפי שווי של כ־180 מיליון דולר

Image

מה גורם להם לרכוש מחדש את המניות?

הזוי. זו התגובה המיידית למקרא ההודעה שפרסמה חברת הסייבר NSO בימים האחרונים. החברה הודיעה כי בכוונת מייסדיה לרכוש מחדש את המניות אותן מכרו לפני קצת פחות מחמש שנים תמורת שישים מיליון דולר במזומן. התמיהה מתחדדת לנוכח הסכום אותו יידרשו לשלם – כמאה מיליון דולר… כמה יזמים שעשו אקזיט ברווח גדול, חזרו וקנו בהפסד את מה שהצליחו למכור ברווח?

NSO היא חברת סייבר שפעילותה עוררה בעבר לא מעט סימני שאלה. אך מבלי להיכנס לפרשנויות מיותרות, ניתן לומר כי הצעד הזה משקף את ההזדמנויות הגלומות בענף ההייטק הישראלי. NSO הוקמה על־ידי שני ישראלים (שליו חוליו ועמרי לביא) שמאחוריהם לא מעט סטארטאפים שחלקם הבשילו לחברות פעילות שמייצרות הכנסה נאה למשקיעיהן. הנכונות של לביא וחוליו לרכוש מחדש את המניות שלהם במחיר גבוה ממחיר המכירה, מעיד על מה שהם רואים כפוטנציאל.

ב'קבוצת בסדנו' שם מציעים למשקיעים השקעה בקרנות השקעה בהייטק אמרו השבוע כי "ענף ההייטק על כל שלוחותיו, החל מפיתוחים בסקטור הפארמה וכלה בסקטור הביטחוני-אזרחי, מהווה הזדמנות השקעה משתלמת במיוחד למי שמחפש קצת יותר מתשואה נומינאלית בבנקים".