דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon ליאור נגה
Icon

18-11-20

משקיע ההייטק הישראלי והרגולטור באבו־דאבי

עוד נדבך בשלום הכלכלי • הושלם הסכם לשיתוף פעולה בין הרשויות לני"ע בירושלים ובאבו־דאבי. ההסכם יאפשר לחברות הזנק ישראליות ואמירתיות לשתף פעולה ולמשקיעים משתי המדינות לנצל את הזדמנויות ההשקעה שהביא עמו השלום

 

Image

מניחים יסודות לשיתוף פעולה כלכלי. אבו דאבי.

השבוע בא לידי ביטוי נדבך נוסף בשלום הכלכלי בין ישראל והמפרציות. רשות ניירות ערך הישראלית חתמה הסכם לשיתוף פעולה עם מקבילתה באבו־דאבי. בסקירה מיוחדת של מומחי ההשקעות של קבוצת 'בסדנו', נכתב:

"ההסכם נועד להניח את היסודות לשיתוף פעולה ישראלי-אמירתי בתחומי החדשנות והפינטק. מה שמחזק עוד יותר את המגמה שאפיינה את השלום הזה מהרגע הראשון – שלום כלכלי בו לישראל משקל רב ומשמעותי. אפשר לומר שהשלום הזה הוא יותר אינטרס ערבי מאשר ישראלי ואת המשמעות יחוש כל ענף הטכנולוגיה והחדשנות הישראלי.

"כבר היום אנו עדים לשורה ארוכה של שיתופי פעולה כאשר ההסכם הזה מאפשר גישה לשווקים ולהשקעות עבור יזמים וסטארט־אפים מישראל ומאיחוד האמירויות. עבור המשקיעים שלנו בקרנות שמשקיעות בחברות הזנק ובטכנולוגיות חדשניות זו בהחלט יכולה להיות בשורה טובה. במיוחד עבור אלה שבחרו להשקיע בחברות שמפתחות מוצרים מבוקשים בשוק העולמי כמו 'אורבן' שהביאה לעולם את 'המונית המעופפת' ואת רכבי ההצלה האוויריים, או 'סקיי סייבר', אותו מצנח פטנט שעשוי להיות אחד המוצרים המבוקשים ביותר בגורדי השחקים במדינות המפרץ".

נציין כי ההסכם בין הרגולטורים של ישראל והאמירויות יקל על פיתוח משותף של יוזמות חדשנות ופינטק. באבו דאבי ובירושלים סבורים כי ההסכם יאפשר שיתוף ידע מקצועי, יאיץ תוכניות לפיתוח טכנולוגיות רלוונטיות, כמו תשלומים דיגיטליים ובלוקצ'יין, שמשמשים אלמנטים בסיסיים ונדרשים לצמיחת תחום הפינטק ועוד.

למותר לציין כי ההשפעה חורגת בהרבה מהתחום הפיננסי והיא תאפשר שיתופי פעולה בין חברות ויזמים משתי המדינות העוסקים בפעילות טכנולוגית וחדשנות בתחומים מגוונים כמו בינה מלאכותית, אנרגיה סולארית, חדשנות רכב, ערים חכמות, ניצול מים, חקלאות מדברית, סייבר וטכנולוגיות חדשניות נוספות. מה שלא נסתר מעיניהם של מומחי ההשקעות בקבוצת בסדנו שציינו בסיכום סקירתם את המעורבות הבולטת של הקבוצה בתחומים אלה.