דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon אבי יוסף
Icon

03-08-21

הקורונה עשתה להם טוב

בקבוצת 'בסדנו' נהנים לומר "אמרנו לכם" ומציגים את שנת הקורונה ככזו ששימשה קרש קפיצה עבור המשקיעים בקבוצה. יתרה מזו, מתברר שהטלטלות בשוקי ההון בעולם הביאו רבים מהמשקיעים למצוא לעצמם הזדמנויות השקעה בבסדנו. הטלטלות, כך נראה, יישארו איתנו עוד תקופה ארוכה, אולי אפילו אחרי שנחזור לשגרה ללא קורונה

Image

אתמול (שני) לפנות בוקר אישרה הממשלה את התקציב וחוק ההסדרים שעוד צפוי לעבור מסע מתיש בוועדות עד לאישורו בסוף השבוע. התקציב שנושא בחובו לא מעט גזרות על הציבור, הוא לכאורה פועל יוצא של שנת הקורונה שיצרה במדינות רבות גירעון בתקציב השוטף.

הווירוס הסיני שהגיח לחיינו בחורף תש"פ עדיין לא עזב אך במבט לאחור יצר לא מעט שינויים בכלכלה העולמית. לצד ענפים שהפסידו ממנו כמו התעופה, התיירות ועוד, אפשר למצוא ענפים שדווקא יצאו נשכרים כמו התרופות והטכנולוגיה.

היזם ואיש העסקים אליעזר גרוס, מנכ"ל קבוצת 'בסדנו' אומר כי השנה האחרונה, שנת הקורונה, הייתה דווקא ה-שנה של המשקיעים בקבוצה. "בדיוק כמו שצפינו", אומר גרוס, השנה האחרונה הייתה דווקא השנה של המשקיעים אצלנו בקבוצה". דווקא השנה האחרונה שהתאפיינה בטלטלות רבות בשוקי ההון והפיננסים, האירה פנים למשקיעים בענפים שקבוצת בסדנו חזקה בהם.

את הסיבות לכך ניתן לתלות באי הוודאות ששררה (ועדיין שוררת) בשוקי ההון בעולם. "אנשים חיפשו אפיקים רווחיים יותר, יציבים יותר, ולא כאלה שתלויים ברגולציה כבדה ונדרשים לבירוקרטיה כדי להגיב לתנאים המשתנים. הם מצאו זאת בחברות פרטיות, בחברות הזנק ובחדשנות טכנולוגית. כלומר בכל אותם תחומים בהם אנו משקיעים", אומרים בבסדנו ומוסיפים: "בקרוב נקיים את הכנס השנתי שלנו שלא התקיים בשנה הקודמת בעקבות הקורונה. אנחנו יכולים לומר שברוך ה', בעקבות יכולת התגובה המהירה שלנו והאמון הגבוה של המשקיעים בקבוצה שלנו, הצלחנו להפוך את שנת הקורונה לקרש קפיצה עבור המשקיעים שלנו".

חשוב לציין כי מרבית גורמי ההערכה סבורים שהתנודתיות בשוקי ההון תתגבר יחד עם אי הוודאות הגלובלית שבאה לידי ביטוי בתחומים רבים ושונים דוגמת מדיניות הגירה, אסונות טבע, פגיעת הווירוס, מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין, המתיחות במפרץ הערבי בפרט ובמזרח התיכון בכלל והחששות מפני התפרצות אינפלציונית במדינות רבות בעולם.