דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon אבי יוסף
Icon

22-02-22

בסדנו חנכה את משרדיה החדשים

קבוצת ההשקעות המובילה בציבור החרדי חנכה במוצאי השבת האחרון את משרדיה החדשים בקומה ה־15 של מגדל הכשרת היישוב ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק. בכך השלימה הקבוצה מעבר וריכוז כל משרדיה בישראל למשרד אחד • מאות באו להשתתף בסעודת מלווה מלכה ומעמד קביעת מזוזה במשרדים החדשים

Image

במוצאי השבת האחרון, מוצש"ק פרשת 'כי־תשא' קיימה קבוצת 'בסדנו' מעמד חנוכת הבית וקביעת מזוזה במשרדיה החדשים אשר בקומה ה־15 במגדל הכשרת היישוב שברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק. מאות נהרו למגדל המשרדים שבנייתו עדיין לא הושלמה כשחלקם עדיין עטויים בגדי שבת והשתתפו בין היתר בסעודת מלווה מלכה, סעודתו של דוד מלכא משיחא.

האירוע, לכאורה אירוע "רשמי" של חנוכת משרדים חדשים, היה לאירוע תורני ולא רק בשל העיתוי (מוצאי שבת קודש), אלא גם ובעיקר בשל התוכן שיצקו בו המארגנים. כך למשל, יו"ר ומנכ"ל הקבוצה, אליעזר גרוס, ניצל את ההזדמנות לערוך סיום על מסכת מגילה אותה למד לקראת פורים הממשמש ובא. הגר"צ לאו שכיבד את האירוע בנוכחותו, נשא משא מרתק שחיבר את פרשת השבוע עם חנוכת המשרדים החדשים כשהוא מסביר בין היתר לימוד עצום מהוראת הקב"ה למשה – פסל לך. "מתי אומר הקב"ה למשה רבנו יישר כוחך ששיברת, רק לאחר שהוא מורה לו להכין לוחות חדשים. שכן השבירה כשלעצמה מועילה אם משתמשים בה כדי לבנות. מהיכרותי רבת השנים עם הנהלת הקבוצה ובמיוחד עם הרוח החיה – הרב גרוס, אני יודע שהם עסוקים בבנייה. הן בבניית השקעות גשמיות שיאפשרו ביטחון כלכלי למשקיעים והן בבניית השקעות רוחניות בעניינים של צדקה וחסד ואני רוצה לברך אותם שימשיכו בכך, יעלו ויצליחו".

עוד כיבדו בנוכחותם את האירוע רבנים ואישי ציבור ובהם הגר"י מרמורש שמלווה את קבוצת בסדנו שנים רבות, עשרות משקיעים, שותפים ומנכ"לים של חברות הזנק ישראליות הנמנות על קבוצת ההשקעות 'בסדנו'. במאמר מוסגר נציין כי השבוע קיימה ועדת המשנה לקידום ההייטק שע"י ועדת הכלכלה של הכנסת את הישיבה הראשונה שלה. במהלך הישיבה התברר כי נכון להיום קיים מחסור של כמאה אלף עובדים בענף ההייטק הישראלי! כלומר, פוטנציאל הצמיחה של סקטור החדשנות הישראלי הוא גדול מהרבה מכפי שניתן היה לראות עד עתה.

בקבוצת 'בסדנו' אמרו השבוע כי המדיניות הממשלתית מפגרת אחרי המציאות. "ממשלות ישראל לא נערכו בזמן להתפתחות ההייטק הישראלי ולכן קיים מחסור גדול מאוד בכוח אדם ולמרות זאת הכנסות המדינה ממיסים מענף ההייטק נמצאות כל העת במגמת עלייה". נזכיר כי בשנה הקודמת נרשם שיא של כל הזמנים בייצוא הישראלי ולראשונה היה זה ענף ההייטק שהוביל את הייצוא עם יותר מ־50% מהשווי המצרפי הכולל של הייצוא הישראלי.