דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon יאיר גליק
Icon

06-01-21

רוצה להיות משקיע אלגנטי או אינסטלטור ?

ולכאורה גם משתלם יותר מהשקעה בדירות על אף שהיקף המשכנתאות בשנה הקודמת שבר את השיא הקודם, ועל אף שמחירי הדירות רשמו עלייה קלה עם הקורונה • דרכים רבות לפרנסה. יש מהן קלות, יש מהן קשות ויש קשות יותר

 

 

Image

דצמבר האחרון למניינם היה חודש סוער למדי בגזרה הכלכלית. הבורסה בארצות הברית שברה שיאים, היקף המשכנתאות בישראל זינק ושבר את כל השיאים הקודמים (בחישוב שנתי). המשקיעים שהיססו באביב אם לחזור לשוק, עשו זאת בסתיו ובגדול. ומחירי הדירות לא ירדו. לא די בכך שלא ירדו אלא אף עלו מעט למרות משבר הקורונה.

עתה, עם תחילתה של שנת כספים חדשה ולנוכח מה שמסתמן כניצחון אפשרי על הקורונה וכחזרה קרובה לשגרה בצל המגיפה, פנינו לאנשי ההשקעות של 'קבוצת בסדנו' וביקשנו מהם להסביר מה הם ההבדלים בין השקעה בדירה להשכרה והשקעה בחברות הייטק ומיזמי נדל"ן באמצעות צד שלישי להלן תשובתם. תשובה מעניינת ומעוררת מחשבה.

"לכל השקעה יש יתרונות וחסרונות. משקיע חייב לבחון את היתרונות מול החסרונות ולקבל החלטה מושכלת. כאשר באים להשוות השקעה בדירה להשקעה דרך קבוצת השקעות, צריך לזכור שאת הדירה צריכים לחפש, למצוא, להתמקח ולבדוק היטב שעבודים, שכנים ושוכרים. לאחר מכן צריך לטפל בגביית השכר דירה כל חודש, שלא לדבר על התיקונים שצצים כל חודש, בצנרת, כי בסכומים נמוכים הדירות ישנות ומוזנחות, בהשקעה דרך קבוצת השקעות מישהו כבר חיפש ומצא עבורך את ההשקעה הטובה ביותר. אתה עושה את העברה הכספית היום בשעה 12 בצהרים, וממחר התשואה/הריבית כבר נרשמת לזכותך, ליגה של קצין אנגלי. בהשקעה בדירה יש לחכות לתשואה ולעיתים יש להשקיע סכום נוסף בשיפוץ כדי להתחיל לקבל תשואה. בהשקעה בבית השקעות התשואה מתחילה מהרגע הראשון. תלוי כמובן בסוג ההשקעה.

" ועוד לא אמרנו מילה על גובה התשואה. ברור שככל שרמת הסיכון עולה, גובה התשואה גדל. דירת מגורים בישראל מניבה תשואה נמוכה אפילו ביחס לרמת הסיכון הנמוכה לכאורה. אבל בכל מקרה ומקרה על המשקיע לבחון היטב את הסיכונים והסיכויים מול אחוזי התשואה ולפי זה לקבל החלטה".

חשוב לזכור כי התחזקות השקל בעקבות המשבר, הפכה את ההשקעה בהייטק זולה יותר מאשר בעבר שכן היא מבוססת דולר.