דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon יאיר גליק
Icon

07-02-21

פיתרון לכוהנים שחוששים מקורונה

דרישות ההיגיינה כמו גם הגבלות הריחוק החברתי שהוטלו על בתי הכנסת ומנייני התפילה, הקשו את חייהם של כוהנים רבים שנדרשים לעמוד יחפים בעלותם לדוכן לברך את עמך ישראל • מעתה יש להם פיתרון מעולה חינם אין כסף – שטיחון חד־פעמי שנזרק מיד אחרי השימוש

 

Image

ברכת כוהנים גם במניינים מאולתרים.

עוד מעוללות הקורונה. מקדם ההדבקה בציבור החרדי ממשיך לרדת ולמרות זאת, בשל העלייה בציבור הכללי והערבי, עולים חששות מפני סגר שלישי בחנוכה. סיפורי גבורה, חסד וצדקה בתקופת הקורונה יש למכביר, אך ישנן, כך מתברר פנינים של ממש שאינן מגיעות לתודעה הציבורית.

כזו היא יוזמתה המפתיעה של קבוצת 'בסדנו' במסגרת פעילותה "למען הקהילה" כפי שתוכלו לקרוא בשורות הבאות. לנוכח ההגבלות שעדיין חלות על בתי הכנסת למרות החורף שכבר נטה אוהלו בינינו, נוצרה בעיה לא קלה לכוהנים המשתתפים במנייני "האוויר הפתוח" ואף בבתי הכנסת המקורים. כהנים שנדרשים לעמוד יחפים בעת הברכה, מצאו את עצמם בדילמה וחשש מפני חשיפה לנגיף.

בקבוצת 'בסדנו' מצאו פיתרון מהיר לבעיה ומיהרו לייצר ולהדפיס מאות אלפי שטיחוני נייר חד־פעמיים עליהם מופיע הכיתוב "ברכת כהנים", והם מחלקים זאת בחבילות של חמישים יחידות לכל כהן או מניין, חינם אין כסף. אין זו הפעם הראשונה בה בוחרת הקבוצה לפעול למען הקהילה ולרתום את יכולותיה לשם כך. קדם לכך קמפיין "הגילוח הכשר" במסגרתו מימנה החברה רעיון של קבוצת אברכים אכפתיים והצליחה להביא לתודעה הציבורית את עיקרי הלכות גילוח ותספורת בשפה ויזואלית ברורה ומובנת, עד שגם במספרות בהן מעולם לא למדו את ההלכות, יכולים היו להבין אותן בקלות.

פעולה זו זכתה לברכתם, תמיכתם ועידודם של רבני בני ברק ובראשם הגאון הגדול רבי יצחק אייזיק לנדא והגאון הגדול רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א, ורבני ירושלים שליט"א ובראשם בד"ץ העדה החרדית. נזכיר כי במסגרת פעילותן של חברות בקבוצה, נעשות פעולות רבות לטובת הציבור בכלל והציבור החרדי בפרט. אליעזר גרוס, יו"ר הקבוצה, אומר: "כתפיסת עולם אנחנו מאמינים שעלינו להחזיר לקהילה בתוכה וממנה אנו חיים ומתפרנסים. ככלל אנחנו מעדיפים לא לפרסם יוזמות מהסוג הזה אבל במקרה הזה, אנחנו רוצים שכמה שיותר כוהנים יוכלו לברך את עם ישראל בביטחון וברוגע".

לפרטים חייגו חינם: 1-800-801-802