דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon אבי יוסף
Icon

28-12-20

כפר הנופש החרדי במפרץ הפרסי

הזדמנות השקעה נדירה במרחק שלוש שעות טיסה באחד מהענפים הצומחים ביותר בכלכלת איחוד האמירויות. קבוצת ההשקעות 'בסדנו' מתכוונת להשקיע במלון חרדי למהדרין במרכז הבירה הכלכלית של האיחוד, ובכפר נופש וחוף נפרד למהדרין עבור אלפי התיירים היהודיים. כך תעשו כסף בזמן שהאחרים בנופש

 

 

Image

השלום הכלכלי עם איחוד האמירויות כבר נותן את אותותיו בכלכלת האיחוד. יותר ויותר בעלי עסקים ישראלים ואמירתיים משתפים פעולה ויוצרים חיבורים עסקיים שיועילו לשמירת השלום יותר מכל נייר כזה או אחר.

אגב, גם ברגעי השפל של יחסי ישראל-טורקיה בעקבות התנהלותו של הסולטאן ארדואן, לא פסקו קשרי המסחר ותרמו את חלקם לחיזור המחודש של אנקרה סביב ירושלים. לכסף אולי אין ריח אבל יש לו כוח. וישראל מסיימת את שנת הכספים 2020 עם מקום של כבוד בין שלושים המדינות העשירות בעולם.

האמירתים מאירים את פניהם למשקיעי חוץ והשקיעו סכומי עתק ביצירת תשתיות ותנאים שיאפשרו לדולרים של המערב לזרום פנימה, אל המדינה המדברית והחמה. המיסים נמוכים, הבירוקרטיה סבירה והצמיחה מהירה. ענף התיירות הוא אחד הענפים הצומחים ביותר באמירויות על־אף מגיפת הקורונה.

שיתוף פעולה כלכלי מעניין שעשוי להניב למשקיעים מהציבור החרדי פרנסה נאה, הוא זה של קבוצת 'בסדנו' בענף התיירות האמירתי. אחרי ש'מיי טאואר', חברה בקבוצת בסדנו, חתמה על הסכם לניהול למעלה מאלף דירות בבחריין, גם היא מדינה במפרץ, פונה הקבוצה לאחד האפיקים הצומחים ביותר באמירויות, ענף התיירות, ובדגש על זה היהודי החרדי המקפיד על קלה כבחמורה.

"עשרות אלפי ישראלים כבר ביקרו באמירויות, רובם בדובאי, הבירה הכלכלית של האיחוד. חלק לא מבוטל מהם הם יהודים שומרי תורה ומצוות, רובם נמנים על הציבור החרדי. עד עתה עמדו לרשותם פתרונות זמניים ולא תמיד מספקים. שיתוף פעולה עם יזם תיירות מקומי בעל ניסיון של שנים רבות, מאפשר לנו להציע למשקיעים שלנו הזדמנות חריגה ונדירה בענף התיירות הפונה לציבור החרדי", אומרים בבסדנו.

וכך, בבסדנו מקווים מצד אחד לייצר הכנסות למשקיעים חרדיים ממלון חרדי במרכז דובאי וכפר נופש חרדי על אחד מחופיו, ומצד שני לספק לתיירים יהודיים את כל התנאים לשהות כשרה למהדרין במדינה המוסלמית.