דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon אבי יוסף
Icon

03-11-20

טראמפ טוב למשקיעי ההייטק הישראלי

הסכמי השלום שנחתמו בעקבות מאמציו של הנשיא הפרו־ישראלי, הם הרבה יותר כלכליים מאשר מדיניים. ממשל טראמפ מעריך את החדשנות הישראלית ואף הפך לאחד מאנשי המכירות הטובים ביותר שלה בעולם הערבי • בחירות 2020, הסקירה של מומחי ההשקעות בקבוצת 'בסדנו'

 

Image

הנשיא ה-45 של ארה"ב. דונלד טראמפ.

היום (שלישי) הולכים אזרחי ארצות הברית לבחירות שרבים רואים כמכריעות וגורליות לעולם המערבי כולו. רבים בחרו להצביע בבתי הדואר בעקבות הקורונה, מה שמעלה את החשש כי התוצאות הסופיות ייקבעו רק בעוד שבועיים, כאשר תושלם מלאכת הספירה.

עם זאת, רבים מעריכים כי מי שימשיך לכהן כנשיא יהיה דונלד טראמפ למרות הסקרים ולמרות האווירה בתקשורת שעוינת את טראמפ. עבור ישראלים רבים בחירתו תסמל את המשך ההתרחבות והצמיחה של אומת הסטארט־אפ, כפי שאומרים הבוקר (שלישי) מומחי ההשקעות של 'בסדנו':

"ממעקב אחר התקשורת הכלכלית אפשר ללמוד על מתח גואה בקרב המשקיעים. אם אפשר להשתמש בביטוי 'עצרו את נשימתם', הרי שזו בהחלט הפעם. אפשר לראות ששוקי ההון בהמתנה דרוכה לקראת פרסום המדגמים עמוק אל תוך שעות הלילה אצלנו. מנקודת מבטו של משקיע ישראלי שבחר להשקיע בהייטק, ברור שזכייה של טראמפ עדיפה. למרות גילו ולמרות שגרעין התמיכה הקשה שלו הם האוונגליסטים השמרנים, טראמפ הוא איש של חדשנות וקידמה.

"כאשר בוחנים את הסכמי השלום שנחתמו באחרונה בין ישראל למדינות מוסלמיות, קשה מאוד להתעלם מהצד הכלכלי. ההסכמים יותר כלכליים מאשר מדיניים. גם אם טראמפ לא ייבחר – ואנו מקווים שכן – ההסכמים פה כדי להישאר והם מצביעים על הפוטנציאל הכלכלי העצום של ענף ההייטק הישראלי. בלי קשר לתוצאות הבחירות בארצות הברית, הזרוע האמריקאית של קבוצת 'בסדנו' מצליחה לייצר באחרונה עוד ועוד שיתופי פעולה עבור החברות בקבוצה, לטובת המשקיעים ובדרך לתשואות טובות יותר זאת למרות הקורונה והבחירות 'הכי גורליות' לנשיאות".

נזכיר כי באחרונה הולכות ומתרבות ההשערות כי סעודיה תחתום אף היא על הסכם נורמליזציה עם ישראל. כאן כבר מדובר בכסף הגדול באמת. קרן העושר של סעודיה אמנם אכזבה כאשר הונפקה אך עדיין מדובר בקרן של מיליארדים שעשויים לחפש אפיקי השקעה בישראל. סביר להניח שבחירת טראמפ תמהר עוד יותר הסכם בין ירושלים וריאד.