דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon חיים מאיר
Icon

26-01-21

הציבור מחפש הזדמנויות השקעה

מנתונים שפרסמה הבורסה לסיכום שנת הכספים הקודמת עולה כי חל גידול במספר המשקיעים הפרטיים מקרב הציבור הרחב • גם בקבוצת ההשקעות 'בסדנו' שמיתגה מחדש את ארבע קרנות הדגל שלה מדווחים עלייה במספר הפניות של משקיעים חדשים • "אנשים מחפשים הזדמנויות השקעה יציבות ומשתלמות בעקבות הטלטלות וחוסר הוודאות בשוק ההון"

 

 

Image

הבורסה לניירות ערך פרסמה השבוע את נתוני השנה הקודמת מהם עולה כי על־אף השנה המבולבלת שעברה על העולם בעקבות הנגיף הסיני, חל גידול של 170% במספר המשקיעים מקרב הציבור הרחב.

ועם זאת, ההשקעה בשוק ההון בשנה האחרונה התאימה יותר למי שמתגעגעים לרכבת ההרים בלונה פארק הסגור. הטלטלות בשוקי ההון בעולם וגם אצלנו (אצלנו מעט יותר יציב) בשנה האחרונה עשו סחרחורות למשקיעים שמחפשים הזדמנויות השקעה על רקע הזעזועים העולמיים.

בתוך כך הודיעה קבוצת ההשקעות 'בסדנו' על מיתוג מחדש של קרנות ההשקעה הותיקות והמוצלחות שלה. מדובר בארבע קרנות הדגל של הקבוצה שמאגדות שורה ארוכה של השקעות, רובן בטכנולוגיה ומיעוטן בשילוב הזדמנויות השקעה נדירות בנדל"ן.

הקרנות שכבר היכו שורשים ומשקיעים שרכשו אלפי יחידות השקעה, ייקראו מעתה בשמותיהם של העצים ברוש, אלון, ארז ותמר. המיתוג מחדש מסמל את מהותן של הקרנות – מכשירי השקעה לטווח ארוך ויציב. בקבוצת 'בסדנו' הסבירו השבוע: "כל השקעה דומה בסופו של דבר לשתילת גרעין על־מנת שיצמח בעזרת ה' יתברך לאילן גדול, עמיד ויציב שאפשר יהיה להישען עליו בעתיד, להפיק ממנו פירות או לנוח בצילו. משמיים יצא שהמיתוג המחודש הושלם בשבוע בו חל ראש השנה לאילנות".

מהמידע שפרסמה הקבוצה עולה כי קרן ברוש (61) משקיעה במקבץ סטארט־אפים מתחומי הרפואה, הפארא־רפואה והציוד הרפואי. קרן אלון (62) משקיעה בסטארט־אפים ופיתוחים חדשניים בתחומי תוכן ברשת כגון פלטפורמות שיווק ומנועי חיפוש. קרן תמר (63) משלבת השקעה בפיתרונות ניהול תוכן וניהול חניונים. ואילו קרן ארז (65) משלבת השקעה בתחום התעסוקה וגיוס העובדים לצד השקעה בטכנולוגיות דפוס מתקדמות. אלו הן למעשה קרנות ההשקעה הגדולות והותיקות של קבוצת ההשקעות החרדית שמשקיעיה רשמו כבר כמה וכמה "אקזיטים" במהלך העשור האחרון.