דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon אבי יוסף
Icon

26-10-20

האקזיט הראשון של השלום הכלכלי

אם תתקבל הצעתה של החברה האמירתית לרכישת 'ישראייר' יהיה זה האקזיט הראשון של חברה ישראלית שנולד בעקבות הסכם השלום בין ישראל ואיחוד האמירויות • חברה מדובאי בבעלות יהודי מציעה 170 מיליון שקלים תמורת חברת התעופה הישראלית. בקבוצת 'בסדנו' אומרים: "עוד דוגמא לניצול הזדמנויות דווקא בתקופת הקורונה"

 

 

Image

חברה מדובאי הודיעה כי תסכים לשלם עבור חברת התעופה הישראלית 'ישראייר' סכום של כ־170 מיליון שקלים. זאת לאחר משא ומתן שהסתיים זמן קצר לפני כניסת שבת נח בישראל. החברה, בבעלות יהודי שמתגורר בדובאי הציעה למעשה את המחיר הגבוה ביותר שהוצע אי פעם על חברת התעופה הישראלית שעומדת למכירה מזה תקופה.

במידה ואכן תאושר ההצעה על ידי מחזיקי האג"ח ודירקטוריון החברה, יהיה זה האקזיט הראשון של חברה ישראלית על־ידי חברה מאיחוד האמירויות. נזכיר כי IDB הודיעה לפני כשנה כי היא מעריכה שניתן יהיה למכור את אחזקותיה בחברה תמורת 53 מיליון דולר. סכום שנראה עכשיו חסר סיכוי בעקבות משבר הקורונה. ההצעה של החברה האמירתית היא ההצעה הראשונה שנמצאת קרוב להערכה של אי.די.בי.

בקבוצת בסדנו המתמחה בהשקעה בחברות הייטק ובנדל"ן אומרים השבוע: "זו עוד דוגמא לזיהוי וניצול הזדמנויות השקעה שנובעת דווקא מהשלכות מגיפת הקורונה. זו הזדמנות גם למשקיעים הפוטנציאליים שירכשו חברה במחיר נמוך משוויה אך גם למי שכבר השקיעו בו, דהיינו מחזיקי האג"ח ובעלי השליטה".

אליעזר גרוס, מנכ"ל ומייסד בסדנו אומר: "אני לא מופתע מכך שברשימת המיליונרים השנתית של דו"ח העושר הבינלאומי ירד מספר המיליונרים הישראליים בעשירית האחוז בלבד למרות משבר הקורונה. הישראלים יודעים לזהות הזדמנויות ולהתנהל בגמישות מחשבתית, ואולי זאת הסיבה לירידה הנמוכה בהשוואה למדינות רבות אחרות שנפגעו קשות מהקורונה".

נזכיר כי בסדנו השיקה בחודש האחרון מבצע ייעודי למשקיעים שמעוניינים לנצל את החורף הקרוב כדי להפיק תועלת ממשבר הקורונה ולבנות לעצמם ולמשפחתם בסיס כלכלי לעתיד. אם יש לכם כסף ששוכב בבנק כאבן שאין לה הופכין, זה הזמן להפוך אותו לנכס שייצר לכם עוד כסף שייצר לכם עוד כסף וחוזר חלילה גם בתקופה בה נדמה שהעולם כולו במשבר כלכלי גלובאלי.