דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-NEWS

Icon ליאור נגה
Icon

04-02-21

בעל הקורא יכול להתיישר

כל מי שהתפלל במניינים המאולתרים שנולדו בעקבות הגבלות הריחוק החברתי בוודאי שם לב לתופעה מכאיבה שמתרחשת בעת קריאת התורה. העובדה שמדובר בשולחנות מתקפלים או מאולתרים, מאלצת את הקוראים בתורה לכפוף את גבם לזמן ממושך. תתפלאו, יש מי שכבר מצא לזה פיתרון והוא מציע אותו לכל בעל קורא חינם אין כסף

 

Image

מנפלאות הקורונה, ה"מגביה" של בסדנו בפעולה.

הראש היהודי ממציא לנו פטנטים. אחרי שהשיקו את השטיחון ההיגייני לכוהנים, מצאו בקבוצת 'בסדנו' פיתרון גם לבעייתם של בעלי הקריאה במנייני 'האוויר הפתוח' המאולתרים שהפכו להיות קבועים.

באחרונה הודיעה קבוצת 'בסדנו' כי תעניק לכל כהן או מניין, חינם אין כסף, חבילת שטיחונים חד־פעמיים לברכת כוהנים בניסיון לתת מענה לבעיה שהטרידה כוהנים רבים בעקבות החשש מפני הידבקות בנגיף הקורונה. ה"חבילה" אמורה להספיק לחמישים "עליות לדוכן" וכבר עוררה עניין רב בקרב גבאים, כוהנים ואחראי מניינים.

עתה, כאמור, מציעה החברה פיתרון גם לקוראים בתורה במניינים שבאוויר הפתוח. יו"ר קבוצת 'בסדנו', אליעזר גרוס, מציג את הבעיה ואת הפיתרון הגאוני בפשטותו. "כל מי שמתפלל במניין כזה בוודאי יודע שבדרך כלל מניחים את ספר התורה על שולחן מאולתר או מתקפל שגובהו הממוצע עומד על כ־75 ס"מ בעוד שגובהה הממוצע של בימת הקריאה בבית הכנסת עומד על 115 ס"מ.

"הפרש הגובה הזה הופך את חייו של בעל הקורא קשים במיוחד שכן הוא נדרש להתכופף לספר התורה זמן ממושך. וכולנו יודעים שלעיתים הקריאה יכולה להימשך גם חצי שעה. במסגרת הפעילות שלנו למען הקהילה פיתחנו סטנד מהודר שמטרתו להגביה את ספר התורה כך שבעל הקורא לא ייאלץ להתכופף יתר על המידה. הסטנד עשוי עץ מהודר המגביה את ספר התורה והוא ניתן לניוד בכל תפילה מחדש בהתאם לצורכי הקורא והמתפללים". נציין עוד כי ב'בסדנו' מייצרים גם ארונות קודש ניידים המיועדים לאותם מניינים זמניים.

כאמור, במסגרת גל של מעשים טובים שהביאה עמה מגיפת הקורונה, מתגלים עוד ועוד סיפורים של נתינה, צדקה וחסד של יחידים וחברות. נציין כי את הסטנד האמור ניתן לקבל בקבוצת 'בסדנו' ללא תמורה. חינם אין כסף. לפרטים, חייגו חינם: 1-800-801-802