דברו איתנו

התחדשות עירונית בבת ים

הממשלה אישרה ב־2005 תוכנית מתאר ייחודית (תמ"א 38) שנועדה לתת תשובה לביטחונם של מיליוני אזרחים במקרה של רעידת אדמה על־ידי חיזוק מבנים קיימים שלא נבנו בתקן המחמיר שנועד להגן מפני רעש אדמה. לחיזוק הכולל תוספת בנייה לדירות הקיימות נוסף גם ממ"ד אותו על היזם לבנות כחלק מתוספת הבנייה ובכך להעניק לדיירים הגנה גם מפני פגיעת טילים.

Image

מאז פרצה התמ"א לחיינו נערכו בה מספר שינויים אך בינתיים היא הזדמנות נדירה לעשות קופה נאה מדירות של אחרים. הדיירים בבניינים המחוזקים לא מקבלים תמורה כספית למעט חידוש הדירה ותוספת מ"ר. מי שאמורים לרשום רווח של מיליונים הם היזמים והמשקיעים.

פרויקט התחדשות עירונית זה שברחוב ביאליק המבוקש בבת ים, ממומן ע"י AIC. חברת 'אמריקאן ישראל א.ל.ד קונסטרקשיין בע"מ', דהיינו AIC, היא קבוצת מימון פרויקטי תמ"א בעלת ותק של שש שנים בתחום שכבר רשמה מספר אקזיטים. היא משמשת כחברת האם של 'איי.אי.סי. תמ"א ביאליק בע"מ' ותהיה זכאית לרווחים בה מכוח החזקתה במניות הניהול של החברה. זאת כמובן לאחר חלוקת קרן ההשקעה למשקיעים שיחזיקו מניות רגילות בחברה.

מידע חיוני למשקיע

נסיבות הגיוס ותנאיו:

קבוצת 'בסדנו' שמתמחה בין השאר בהשקעות במיזמי נדל"ן זיהתה הזדמנות פז עבור משקיעיה והיא מגייסת עבור AIC שמבקשת להפחית חוב ומוכנה לשלם בתמורה תשואה גבוהה יותר מהסטנדרט בתנאים טובים במיוחד. בסדנו מחזיקה את כספי המשקיעים בנאמנות עד אשר תשיג AIC את הליווי הבנקאי לפרויקט.

  • שני מסלולים לבחירה: הלוואה או השקעה.

במסלול הלוואה המשקיע מקבל תשואה שנתית קבועה וידועה מיום העברת ההלוואה ועד ליום קבלת ההחזר. התשואה ניתנת בהיתר עסקה ואין קשר בינה ובין רווחי הפרויקט.

במסלול השקעה המשקיע מקבל מניות בחברת המימון ומהן תיגזר התשואה שתעמוד על מחצית מרווחי חברת המימון של הפרויקט. דהיינו, תשואה של כ־24% לכל התקופה בהתאם לצפי משך הבנייה. המשקיעים, כמו החברה היזמית, חשופים לסיכונים הקיימים בענף.

פוטנציאל הרווח

הסיכונים המרכזיים בהשקעות בפרויקטים של התחדשות עירונית הם: התמשכות זמן הבניה מעבר למתוכנן. דבר שעשוי להגדיל את ההוצאות; עליה חדה במחיר חומרי הגלם או שכר הדירה; או ירידה במחירי הדירות שתקטין את ההכנסות.

אבל יחד עם הסיכונים מגיעים גם הסיכויים. הביקושים ההולכים וגואים, במיוחד במרכזי הערים ובשכונות הוותיקות שעוברות התחדשות, מגדילים את הסיכוי למכור את הדירות בשלבים המוקדמים ולייצר רווחים גדולים יותר ליזמים

הסטטוס

  • צפי לסיום הבנייה – כשנתיים
  • הבנייה החלה
  • השיווק בעיצומו
Background Background

איפה כדאי להשקיע?

מלא את הפרטים ואחד מאיתנו יחזור אליך בהקדם. 
מומחי ההשקעות של 'בסדנו' עומדים לשירותך.