דברו איתנו

המונית המעופפת והרווח שלכם

כלי התעופה שפיתחה 'אורבן' מסוגל להתנייד בשטחים צפופים ועירוניים, ומעורר עניין רב בארגונים צבאיים כמו חיל הים של ארצות הברית ובארגוני חילוץ דוגמת 'הצלה' בארה"ב. עבור המשקיעים מדובר בהזדמנות לנסוק גבוה, מאוד גבוה.

Image

כיבוי אש, משלוח אספקה, חילוץ פצועים בתנאי עבירּות קשים. למשימות חשובות אלו, העומדות בפני צבאות וכוחות ביטחון ברחבי העולם, טרם נמצא עד כה מענה מיטבי. מסוקים בעלי כושר נשיאה הדרוש, הנפוצים כיום בשימוש מבצעי, מצוידים ברוטור חיצוני בקוטר של יותר מעשרה מטרים, המגביל אותם לסביבה פתוחה בלבד.

'אורבן איירונוטיקס' שבראשה מפקדים מחיל האוויר לשעבר ומומחים בעלי שם באווירונאוטיקה, ביניהם גם כאלה שנמנו על מפתחי ה'לביא' שלא המריא, מתכננת ומייצרת את הדור הבא של כלי הטיס המבצעיים המותאמים למגוון תנאי שטח. ה'קורמורן' שפיתחה 'אורבן' הוא מסוק ללא טייס, קומפקטי במיוחד (בגודל מכונית), בעל רוטורים פנימיים ויכולת המראה ונחיתה אנכית.

בעידן בו הולכת וגדלה הצפיפות על הקרקע, אין ספק בדבר סיכויי הצלחת הפיתוח של אורבן שנמצאת בצמרת העולמית של החדשנות התעופתית העירונית.

מידע חיוני למשקיע

היתרונות של אורבן:

  • תצורת המסוק מאפשרת טיסה, נחיתה והמראה בשטח רווי מכשולים, עירוני, הררי או מיוער, נחיתה בצמתים והיצמדות לחלונות בניינים לצורך חילוץ ואספקה
  • הטסה במסלול אוטומטי או בשליטה מרחוק, ללא סיכון טייסים
  • תכנון המבוסס על לקחי מלחמת לבנון השנייה ועל ניסיון שצברו צבאות מערביים בלחימה באפגניסטן ובעיראק
  • תיאום מול דרישות צה"ל, צבא ארה"ב ורשויות התעופה, לאורך שלבי התכנון

פוטנציאל השוק

ה'קורמורן' פותח בין השאר בכספים ממקורות משרד הביטחון הישראלי וצבא ארה"ב. צה"ל מגלה עניין ברכישתו. באחרונה חברה חברת בת של אורבן ל'בואינג' העולמית במטרה להתמודד על מכרז של חיל הים האמריקאי. דו"ח נאט"ו שפורסם בדצמבר 2012 מציין כי לאחר סקר נרחב, ה'קורמורן' נמצא ככלי ללא טייס היחיד בעולם המסוגל לא רק להעביר ציוד אלא להוות 'אמבולנס אווירי' להעברת פצועים, על כל היבטי הטיפול בפצוע ובטיחות כלי הטיס. נוסף על פוטנציאל המכירות לצרכי צבא, ביטחון ורפואה, החלה החברה ביישום הטכנולוגיות שבבסיס המסוק עבור שימושים אזרחיים כמו 'המונית המעופפת' וכדו'.

ב־2020 נחתם הסכם עם 'הצלה' העולמי, במסגרתו תפתח אורבן עבור הזרוע האווירית של ארגון ההצלה הבינלאומי כלי טיס ייעודי לחילוץ והצלה מאזורים אורבאניים.

הסטטוס

  • המסוק ביצע מאות טיסות ניסוי מוצלחות
  • נערכים פיתוחים נוספים בשילוב חילות שונים בצה"ל
  • המיזם מעורר הערכה ובקשות לשת"פ מצד גורמי תעופה, טכנולוגיה, צבא ושיטור בעולם
Background Background

איפה כדאי להשקיע?

מלא את הפרטים ואחד מאיתנו יחזור אליך בהקדם. 
מומחי ההשקעות של 'בסדנו' עומדים לשירותך.