דברו איתנו
LinkedInTwitterFacebook

B-INFO

Icon ליאור נגה
Icon

11-09-19

השנה שהייתה והתשואה שתהיה

בקצרה, הסיפורים שהיו בשנה הקודמת מלמדים על הדרך שלכם לחסוך לחתונת הילדים בשנה הבאה. כנסו ללמוד על הזדמנויות "לעשות כסף" בזהירות ובאחריות גם בתש"פ • שבע דברים שכדאי לכם לדעת בתחילתה של שנה חדשה

Image

ממה אפשר לעשות כסף בשנה הבאה עלינו לטובה?

• כל אחד יכול! כל משקיע עם 500 אלף שקלים ומעלה, יכול להתמודד על דירה מכינוס נכסים באמצעות מיזם 'המכרזן' שיוצר מהפכה של ממש בתחום המכרזים. המכרזן החל את דרכו כפיילוט של קבוצת 'בסדנו' בסוף השנה האחרונה ורשם התעניינות חסרת תקדים.

• הכסף שלנו – הישראלים – הפך להיות מבוקש בשוקי המט"ח בעולם והוא התחזק. קרי, אפשר לקבל תמורתו יותר דולרים או אירו או לירה שטרלינג. עבור משקיעים ישראלים מדובר בהזדמנות של ממש להשקיע בנכסים מניבים בעיקר בארצות הברית וקנדה.

• גם זה קרה לפני מספר חודשים: גוף מוסדי פרטי ביפן רכש בהנפקה פרטית אגרות חוב של ממשלת ישראל בסכום כולל של חמישה־עשר מיליארד ין לשבע שנים בריבית של 0.15% בלבד. סביבת הריבית הנמוכה דוחפת את המשקיעים לחפש הזדמנויות השקעה. כך תעשו זאת נכון בשנה הבאה: פזרו סיכונים והתייעצו עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון.

• חברת הזנק ישראלית שזה עתה מגששת את דרכה העסקית תתקשה להשיג עובדים איכותיים במחירים סבירים, אז מה עושים? מגייסים בחורים צעירים בתחילת שנות העשרים לחייהם. משקיעים בהם וקוצרים את הפירות. איך זה קשור לירידה הנמשכת באבטלה?

• טכנולוגיית מזון קיימת כבר שנים רבות אך גם היא עוברת תהליך צמיחה מואץ. ברשות החדשנות הכריזו בקיץ הקודם על הזוכים במכרז להקמת חממת פודטק בצפון הרחוק סמוך לצפת. הזוכות: חברות ישראליות וקרנות אמריקאיות שזיהו את הפוטנציאל הכלכלי שבטכנולוגיית המזון.

• הריבית הנמוכה והאפסית הפכה את הכסף למצרך זול. קל למצוא מימון אך קשה למצוא השקעות שוות שכדאי להתאמץ עבורן. לעיתים צריך לחפש אותן מעבר לים. אז מי צודק בוויכוח בין המצדדים בהשקעות נדל"ן בחו"ל ובין המסתייגים?

• אפליקציה ברגע: רגע לפני שהיא פורצת לשוק העולמי ששוויו מוערך בכ־32 מיליארד דולר, מציעה 'מיי טאואר' למשקיעים הזדמנות נדירה להשקיע בה, או נכון לומר להלוות לה, בלי לקחת סיכונים. קרן ההלוואה מבוטחת ותחזור בכל מקרה. רווחי החברה יתחלקו בינה ובין והמלווים בהתאם למשך זמן ההלוואה.

ואל תשכחו את העיקר- הכל בסייעתא דשמיא!