נדל"ן מניב

בפועל, השקעה בנדל"ן מניב משמעותה רכישת נדל"ן, פרטי או מסחרי, על מנת להשכיר אותו, וכך לייצר תזרים מזומנים קבוע במשך תקופת אחזקתו. נכס מניב יכול להיות דירת מגורים, מבנה מסחרי, קניון, חניון, בית מלון, אולם, תחנת דלק ועוד, אולם כיום השימוש במילים "נדל"ן מניב" מתייחס בעיקר להשקעות בנכסים מסחריים: משרדים, חנויות וכדומה. התשואה המקובלת בענף נעה לרוב סביב 7% עד 9% לשנה, לפני הוצאות תחזוקה, תפעול ופחת.
מאת: כלכלה ברגע |

בשל העלות הראשונית הגבוהה, השקעות בנדל"ן מניב כוללות לרוב מינוף פיננסי (עליו הרחבנו בטור הקודם), המאפשר צבירת רווחים תוך שימוש בהון עצמי מועט ביחס לגודל ההשקעה. השקעה תוך מינוף פיננסי עשויה להניב רווחים קבועים שיצטברו להון נאה. כמובן, הרווחיות תלויה בכך שלאורך זמן, התשואה הכוללת מהנכס תהיה גבוהה מעלות ההחזר והריבית שהבנק גובה למימון העסקה.

השקעות בנדל"ן מניב, ובפרט בנדל"ן מסחרי מניב, חשופות לגאות ולשפל בשוק המקומי, לתקופות האטה ומשבר ולתחרות על לב שוכרי הנכס מצד מתחמים נוספים. יש לבחור השקעה כזו בחכמה ובראייה קדימה, אחרת היא עלולה לייצר תשואה יפה למספר שנים ואז לגרור את המשקיע להפסדים.

 

איך בוחרים השקעה בנכס מסחרי מניב?

  • מיקום: זהו פרמטר קריטי. ההבדלים בין מיקומי נכסים שונים הוא דרמטי ומשפיע על הביקוש, המחיר והרווחיות.
  • עלויות: יש לקחת בחשבון את עלויות התחזוקה השוטפת וניהול הנכס, בפרט בנכס מסחרי, ולהעריך את התשואה ה'נקייה' והסופית של ההשקעה.
  • ניהול: רכישה והחזקה של נכס מניב לא ממש משתלמת במידה שלא מנהלים את הנכס בפועל. בנדל"ן למגורים יש לדאוג כמובן למציאת שוכרים ולחדש את חוזה השכירות, לרוב מדי שנה. נדל"ן מסחרי מניב דורש לרוב, בנוסף לכך, ניהול שוטף ואינטנסיבי יותר של הנכס.

ניהול נכס מניב הנו דרך פשוטה ומעולה להקטין את רף הסיכון בהשקעה. בנוסף, תוכלו לנצל את הנכס לקיום פעילות עסקית שתאפשר לכם תשואה נוספת. לדוגמה, במידה שיש לכם נכס מניב ובו עסק השייך לכם, כדאי להציע מבצעים והטבות אטרקטיביות וכך להביא תנועה – ורווחים - לעסק שלכם, מבלי שתהיו תלויים רק בתנאי השוק ובחסדיהם של מנהלי המתחם.

בנייה מקצועית של תכנית עסקית סביב השקעה בנכס מניב, תגדיל לאין ערוך את הסבירות להצלחה ותאפשר קבלת החלטות אשר מבוססת על נתוני אמת, הצופים החזר גבוה על השקעתכם.

 

מושג:

השקעה פסיבית

אפיק השקעה שממנו המשקיע מקבל תשואה מבלי לנהל את ההשקעה בפועל. לעומתו, השקעה בנדל"ן מניב ובפרט בנדל"ן מסחרי מניב היא לרוב השקעה אקטיבית, המצריכה טיפול שוטף בנכס. אם אין לכם את הידע או את המוטיבציה לניהול נכס נדל"ני - תוכלו להשקיע, לרוב דרך חברת השקעה, בנכס המנוהל על ידי חברת ניהול מקצועית ומאפשר לכם הכנסה פסיבית.

 

רוצים להתייעץ? להיפגש? לקבל עדכונים? אנחנו פה בשבילכם: