משקיעים וממריאים: שלוחת 'בסדנו' בארה"ב תגייס עשרות מיליונים עבור מסוק העתיד 'אורבן'

  • הבית
  • הייטק
  • משקיעים וממריאים: שלוחת 'בסדנו' בארה"ב תגייס עשרות מיליונים עבור מסוק העתיד 'אורבן'

משקיעים וממריאים: שלוחת 'בסדנו' בארה"ב תגייס עשרות מיליונים עבור מסוק העתיד 'אורבן'

  • יתד נאמן
  • 31 אוקטובר 2017

חברת 'ביסיד', הזרוע האמריקאית של קבוצת ההשקעות 'בסדנו', חתמה על הסכם לגיוס כספים מול חברת ייצור המסוקים 'אורבן איירונוטיקס'. במסגרת ההסכם תגייס ביסיד בשנה הקרובה, בשיתוף מספר בנקים מובילים להשקעות בארה"ב, סכום של עשרות מיליוני דולרים עבור המשך הפיתוח באורבן.
חברת אורבן, שעל מייסדיה נמנים בכירים לשעבר בחיל האוויר, מפתחת ומייצרת מסוק קומפקטי, בעל פרופלור המותקן בגוף המסוק ולא מעליו. תצורה זו מקנה למסוק עבירות גבוהה בשטחים עירוניים, הרריים או מיוערים ויכולת היצמדות לקירות ולחלונות לצורך חילוץ ואספקה.
כלי הטיס מעורר עניין רב מצד צבאות וגורמי שיטור בעולם, וביניהם צה"ל. נוסף על ניידותו הגבוהה ויכולתו להמריא ולנחות באופן אנכי, המסוק מסוגל לטוס במזג אוויר קשה במיוחד והוא בעל שטח פנים מצומצם וחתימת חום נמוכה המקשים על פגיעה בו, אף באמצעות טילים מונחי-חום. במקביל מקבלת החברה פניות מהשוק האזרחי, בשל כוונתה לייצר גם גרסה שתשמש כמונית אווירית.
לאור הביקוש הרב והגידול המהיר בפעילות אורבן, זקוקה החברה להון רב להגדלת מערך הפיתוח והייצור. בסדנו, המשקיעה באורבן זה מספר שנים, נבחרה על ידי דירקטוריון אורבן המאגד בכירים מענף הטיס, כמי שתוביל את סבב גיוס ההשקעות.
את פרויקט גיוס ההשקעות מנהל מטעם ביסיד עו"ד מייקל רביבו, מומחה למשפט אמריקני בעל כ-25 שנות ותק. מבסדנו נמסר כי כ-50 גופים מוסדיים בארה"ב מצויים עתה בשלבי קשר שונים מול ביסיד לקראת השקעה באורבן, כאשר חלק קטן מהסכום כבר גויס והיתרה מתוכננת לגיוס במהלך השנה הקרובה.
"ברוך ה', הגענו למעמד המציב אותנו 'במגרש של הגדולים'. הגיוס עבור אורבן בהיקף עשרות מיליוני דולרים מצטרף להשקעה באמצעות תשקיף בסכום של מיליוני דולרים שפרסמנו זה מכבר, ולצעדים נוספים שהקבוצה מתכננת. כל אלה יועילו גם למשקיע הפרטי ה'קטן', שאותו אנו מייצגים כשליחי ציבור", אמר אליעזר גרוס יו"ר בסדנו.

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

ובכן מי ניצח בעימות המדובר ביותר לאחרונה: איפה הכי נכון להשקיע בנדל"ן – ישראל או חו"ל?

עשרות משקיעים השתתפו בעימות המדובר ביותר בשבועות האחרונים שדן בשאלה המסקרנת כל משקיע בתחילת דרכו: "איפה הכי נכון להשקיע בנדל"ן – בישראל או בחו"ל?". בעימות השתתפו המאסטרים של שוק הנדל"ן: אליעזר גרוס, יו"ר ומנכ"ל קבוצת 'בסדנו השקעות' שייצג את הצד של השקעה בנדל"ן בחו"ל ומהצד השני ניצב צחי קווטינסקי, מנכ"ל "נדל"ן בקלות" שצידד את הצד […]

  • הודעה לעיתונות
  • 11 מרץ 2019

"במקום החמישי בעולם". איך תעשו מזה כסף?

במדד החדשנות של 'בלומברג' שפורסם בינואר, זינקה ישראל למקום החמישי בעולם. אז מה יוצא לנו מזה? • ענקית הטכנולוגיה 'אינטל' תשקיע בישראל קרוב לארבעים מיליארד שקל ותגייס למעלה מאלף עובדים. למה היא עושה זאת, כמה פטנטים נרשמים בישראל מידי שנה ואיך עושים כסף מהתואר "אומת ההייטק"? אומת ההייטק הם קוראים לנו. בישראל, המדורגת חמישית במדד […]