מי מוכן לבטח את ההשקעה שלכם?

מי מוכן לבטח את ההשקעה שלכם?

רגע לפני שהיא פורצת לשוק העולמי, ששוויו מוערך בכ-32 מיליארד דולר, מציעה 'מיי טאואר' למשקיעים הזדמנות נדירה להשקיע, או נכוןלומר להלוות, בלי לקחת סיכונים. קרן ההלוואה מובטחת ותחזור בכל מקרה. הרווחים יתחלקו בין החברה והמלווים בהתאם למשך זמן ההלוואה

בדרך כלל נוהגות חברות הזנק לחפש משקיעים, אם באמצעות קשרים ואם באמצעות קרנות, בעיקר קרנות הון סיכון. קשה מאוד למצוא חברות הזנק שלא מעוניינות למכור מניות ומציעות שותפות ברווחים תמורת הלוואה מובטחת.

שוב, ברוב המקרים, מייסדי חברות הזנק ובעליהן שהגיעו לשלב השני וזקוקות לכסף עבור המשך הפיתוח, המחקר והשיווק, עומדים מול דילמה לא פשוטה שבחלק מהמקרים משמעותה דילול מסיבי של אחזקותיהם בחברה שאותה הקיו מו ושעליה ירקו דם לילות כימים. אבל, מי יסכים לסכן כסף בלי לקבל לפחות אחזקה בחברה?

אפליקציה ישראלית חדשה לניהול מבנים בשם 'מַ יי טאואר' מציעה למשקיעים – רגע לפני שהיא פורצת לשוק העולמי שנאמד לפני שנתיים בכ-32 מיליארד דולר – שותפות באמצעות הלוואה ולא באמצעות השקעה. קרן ההלוואה מובטחת על־ידי חברה נוספת בקבוצה (BSEED) ומי שירצה לצאת כעבור זמן קצר, יוכל לקבל עשרים אחוזים מהרווח הנקי. מי שיסכים להעניק הלוואה לטווח ארוך, יוכל לקבל שותפות של חמישים אחוזים ברווחים. כאמור, הקרן בכל מקרה תחזור למשקיע בין אם היו רווחים ובין אם לאו.

גילוי נאות: החברה נמנית עם חברות ההזנק שבקבוצת 'בסדנו' שאני נמנה עם אנשיה. אנחנו מקווים שהאפליקציה הזו תתפוס את מקומה בשוק ניהול המתקנים העולמי ותהפוך לסטנדרט כמו ווייז ומובילאיי, חברות ישראליות שכבשו את העולם. כבר היום מנהלת האפליקציה נכסים מובילים בישראל. אין סיבה שלא תעשה זאת בעולם כולו.

רוצים לדעת מה זה ריבית? המשיכו לקרוא.

רוצים לדעת מהי תשואה? המשיכו לקרוא.

*ריבית:

ריבית היא 'עלות הכסף'. זהו התשלום שאנו משלמים למלווה בתמורה לכסף שהוא מלווה לנו. ריבית אסורה מדאורייתא הן על המלווה והן על הלווה. כדי להימנע מאיסורי תורה, חשוב לוודא קיומו של 'היתר עסקה' שעליו חתום הגוף שמלווה לנו כסף או נוטל מאיתנו פיקדונות.

גבי חסון הוא מנהל Bseed ארה"ב, בעל ניסיון של חצי יובל שנים בתחומי הטכנולוגיה, מתמחה בקידום סטארט־אפ וטכנולוגיות תקשורת, לשעבר מנהל בכיר ב-IBM ו-HP.

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

היכן היה שווה להשקיע בטווח הארוך?

אם השקעה במניות אינה מניבה תשואות כמו השקעה בדירות, אז למה ישנם משקיעים ישראלים רבים ש"חוסכים" בתוכניות חיסכון בנקאיות שלא לדבר על אלה שמחזיקים פיקדונות בבנקים?  כדי לענות על השאלה הזו צריך להתחיל מהסוף: אין שום סיבה להשקיע במוצרים בנקאיים. להיפך, הם מניבים בדרך כלל תשואה נמוכה בהרבה מאשר השקעה בנדל"ן, במיוחד אם הוא נדל"ן […]

  • 16 יולי 2019

השקעה חכמה במקום סכסוך עבודה

סכסוך העבודה שהוכרז במשק לאחר כמה שבועות של איומים מצד ההסתדרות, אמור להדליק נורית אדומה בקרב כל עמיתי קרנות הפנסיה, קרי, כולנו. כדי להבטיח את עתידכם אחרי גיל פרישה, עליכם למצוא אפיקי השקעה בצמיחה שיניבו תשואה נאה ויחסכו את הצורך לקושש קצבה מקרן הפנסיה ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי לטענתה בשל פגיעה בקצבאותיהם […]

  • אבי יוסף

סיכון משתלם- יש דבר כזה?

סיכון משתלם העולם העסקי רווי סיכונים. לא לחינם אמרו חז"ל שאמונתם של בעלי עסק יכול שתהיה חזקה יותר מזו של יושבי אוהל, ועליהם נאמר "מאמין בחי העולמים, וזורע". בדרך כלל, כגודל הסיכון, גודל הסיכוי. הבנק מעניק הלוואה לשני אנשים. עלות האשראי עבור האחד גבוהה מהרבה מעלות האשראי עבור השני. מדוע? בגלל הסיכון. האחד הוא לקוח […]