מי מוכן לבטח את ההשקעה שלכם?

מי מוכן לבטח את ההשקעה שלכם?

רגע לפני שהיא פורצת לשוק העולמי, ששוויו מוערך בכ-32 מיליארד דולר, מציעה 'מיי טאואר' למשקיעים הזדמנות נדירה להשקיע, או נכוןלומר להלוות, בלי לקחת סיכונים. קרן ההלוואה מובטחת ותחזור בכל מקרה. הרווחים יתחלקו בין החברה והמלווים בהתאם למשך זמן ההלוואה

בדרך כלל נוהגות חברות הזנק לחפש משקיעים, אם באמצעות קשרים ואם באמצעות קרנות, בעיקר קרנות הון סיכון. קשה מאוד למצוא חברות הזנק שלא מעוניינות למכור מניות ומציעות שותפות ברווחים תמורת הלוואה מובטחת.

שוב, ברוב המקרים, מייסדי חברות הזנק ובעליהן שהגיעו לשלב השני וזקוקות לכסף עבור המשך הפיתוח, המחקר והשיווק, עומדים מול דילמה לא פשוטה שבחלק מהמקרים משמעותה דילול מסיבי של אחזקותיהם בחברה שאותה הקיו מו ושעליה ירקו דם לילות כימים. אבל, מי יסכים לסכן כסף בלי לקבל לפחות אחזקה בחברה?

אפליקציה ישראלית חדשה לניהול מבנים בשם 'מַ יי טאואר' מציעה למשקיעים – רגע לפני שהיא פורצת לשוק העולמי שנאמד לפני שנתיים בכ-32 מיליארד דולר – שותפות באמצעות הלוואה ולא באמצעות השקעה. קרן ההלוואה מובטחת על־ידי חברה נוספת בקבוצה (BSEED) ומי שירצה לצאת כעבור זמן קצר, יוכל לקבל עשרים אחוזים מהרווח הנקי. מי שיסכים להעניק הלוואה לטווח ארוך, יוכל לקבל שותפות של חמישים אחוזים ברווחים. כאמור, הקרן בכל מקרה תחזור למשקיע בין אם היו רווחים ובין אם לאו.

גילוי נאות: החברה נמנית עם חברות ההזנק שבקבוצת 'בסדנו' שאני נמנה עם אנשיה. אנחנו מקווים שהאפליקציה הזו תתפוס את מקומה בשוק ניהול המתקנים העולמי ותהפוך לסטנדרט כמו ווייז ומובילאיי, חברות ישראליות שכבשו את העולם. כבר היום מנהלת האפליקציה נכסים מובילים בישראל. אין סיבה שלא תעשה זאת בעולם כולו.

רוצים לדעת מה זה ריבית? המשיכו לקרוא.

רוצים לדעת מהי תשואה? המשיכו לקרוא.

*ריבית:

ריבית היא 'עלות הכסף'. זהו התשלום שאנו משלמים למלווה בתמורה לכסף שהוא מלווה לנו. ריבית אסורה מדאורייתא הן על המלווה והן על הלווה. כדי להימנע מאיסורי תורה, חשוב לוודא קיומו של 'היתר עסקה' שעליו חתום הגוף שמלווה לנו כסף או נוטל מאיתנו פיקדונות.

גבי חסון הוא מנהל Bseed ארה"ב, בעל ניסיון של חצי יובל שנים בתחומי הטכנולוגיה, מתמחה בקידום סטארט־אפ וטכנולוגיות תקשורת, לשעבר מנהל בכיר ב-IBM ו-HP.

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

ציד הזדמנויות והפעם בצפון קרוליינה

השקעה בנדל"ן אינה דבר של מה בכך ומחייבת ניהול קפדני. השקעה בנדל"ן מסחרי על אחת כמה וכמה. והשקעה בנדל"ן מסחרי מעבר לים כל־שכן וקל וחומר • מי מציע הזדמנות השקעה נדירה באזור בו תפוסתם של שטחי מסחר ותעסוקה עומדת על 99% ושכר הדירה רק הולך ועולה יותר ויותר ישראלים מגלים את הזדמנויות ההשקעה הקורצות באירופה, […]

  • יאיר גליק

מונחי כלכלה במיוחד בשבילך

"במקום החמישי בעולם". איך תעשו מזה כסף? במדד החדשנות של 'בלומברג' שפורסם בינואר, זינקה ישראל למקום החמישי בעולם. אז מה יוצא לנו מזה? • ענקית הטכנולוגיה 'אינטל' תשקיע בישראל קרוב לארבעים מיליארד שקל ותגייס למעלה מאלף עובדים. למה היא עושה זאת, כמה פטנטים נרשמים בישראל מידי שנה ואיך עושים כסף מהתואר "אומת ההייטק"?   אומת […]

בסדנו ואל על בחסות משותפת ל"ספר הדינר" של ישיבת מיר

קבוצת 'בסדנו השקעות' ואל על נתנו חסות לערב התרמה שערכה ישיבת מיר לקראת חג מתן תורה. ישיבת מיר, ידועה ומוכרת בעולם היהודי כולו כמגדלור של תורה, המפיץ אור על פני הגלובוס כולו. מקומה הפיזי של הישיבה הנמצאת ב-37 בתי מדרש, המפוזרים על פני מספר רחובות בשכונת בית ישראל הירושלמית, מקרינה רוחניות מזוקקת על פני העולם […]

  • 6 יוני 2019