מחקר המקיף כ-20 שנה מציג: ממוצע תשואות שנתי של 10% בקרנות הון-סיכון

  • הבית
  • הייטק
  • מחקר המקיף כ-20 שנה מציג: ממוצע תשואות שנתי של 10% בקרנות הון-סיכון

מחקר המקיף כ-20 שנה מציג: ממוצע תשואות שנתי של 10% בקרנות הון-סיכון

  • יתד
  • 9 מאי 2017

בעקבות פגישה שנערכה לפני כשבועיים בין שר האוצר משה כחלון לבין בכירי תעשיית ההייטק ונציגי גופים מוסדיים, פרסם 'גלובס' נתונים מאת חברת המחקר העולמית Preqin בנושא תשואות קרנות ההון-סיכון. מהמחקר עולה כי בין השנים 1996-2013, עמדה התשואה השנתית הממוצעת בענף העולמי על 10% (!). התשואה השנתית בקרנות החזקות ביותר לתקופה זו: 21.5% בממוצע.

גורם בכיר בתעשיית ההון-סיכון אמר ל'גלובס': "הסטטיסטיקה על הביצועים של קרנות הפרייבט אקוויטי, ובכללן קרנות הון-הסיכון, מפורסמות על ידי חברות מחקר בינלאומיות כמו 'קמברידג" ו'פריקין'. אם מדרגים את הקרנות לפי התשואות שהן סיפקו ובוחרים את הקרן החציונית, רואים שההשקעה בקרן הזאת מספקת תשואה עודפת על השקעה בבורסה. קרן ברבעון העליון של הביצועים השיגה תשואה שנתית ממוצעת נטו של 22% לפחות בשנים 2008-2013, בעוד שקרן ממוצעת השיגה תשואה שנתית נטו של 13.6%. אלו תשואות גבוהות מהתשואות ההיסטוריות שהשקעה במניות מניבה לאורך זמן".

על השאלה איך בוחרים קרן כזו ענה הבכיר: "כדי להשיג את התשואה העודפת, יש להשקיע לאורך זמן ולדעת איך לבחור את הקרנות הנכונות. זו מיומנות שמשקיע מוסדי צריך לפתח". עוד אמר כי "המשקיעים המוסדיים המכובדים ביותר בעולם משקיעים בהייטק הישראלי – בין אם בקרנות הון-סיכון ובין אם ישירות בחברות בוגרות שכמותן יש עשרות רבות בישראל".

בעקבות הפגישה, הנחה שר האוצר כחלון את אנשי משרדו לבחון דרכים חדשות להקלה על תחום ההשקעות בהייטק הישראלי.

מבית ההשקעות 'בסדנו', המתמחה בהשקעות הון-סיכון ובמיזמי הייטק, מברכים על הפגישה ועל פרסום הנתונים הממחישים את כדאיות הענף. "בסיוע הניסיון הרב שצברו מנהלי בסדנו בארץ ובעולם, זיהינו את הפוטנציאל של השקעות אלה והיינו בין הראשונים להציע אותן לציבור בישראל. זאת במטרה ליהנות מתשואות בהתאם לממוצע העולמי, כאשר ברשותנו הכלים והידע למקסם ככל האפשר את הרווחים, לטובת המשקיעים הבוחרים בתחום אטרקטיבי זה".

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

"במקום החמישי בעולם". איך תעשו מזה כסף?

במדד החדשנות של 'בלומברג' שפורסם בינואר, זינקה ישראל למקום החמישי בעולם. אז מה יוצא לנו מזה? • ענקית הטכנולוגיה 'אינטל' תשקיע בישראל קרוב לארבעים מיליארד שקל ותגייס למעלה מאלף עובדים. למה היא עושה זאת, כמה פטנטים נרשמים בישראל מידי שנה ואיך עושים כסף מהתואר "אומת ההייטק"? אומת ההייטק הם קוראים לנו. בישראל, המדורגת חמישית במדד […]

ואחרי כן יצאו ברכוש גדול

במשך עשרות שנים הוא מתעסק בתחומים שונים ונמצא במדינות שונות ברחבי העולם ההכרות שלו עם ארה"ב וישראל יוצרת את הייחודיות של חברתו יש לו שני מסרים עבורנו: "ראשית, כל העסקים וההצלחות הם תוצאה של סייעתא דשמיא. שנית, כסף השמור בצד לחתונת הילדים לא משקיעים כלל, או שמשקיעים בזהירות ובפיזור" ר' אליעזר גרוס, מייסד ויו"ר קבוצת […]

  • יוני בר