מגיני הפטנטים: חברת 'ביסיד' המקדמת סטארטאפים ישראליים בארה"ב – מנותנות החסות לוועידת זכויות היוצרים הבינלאומית

  • הבית
  • אירועים
  • מגיני הפטנטים: חברת 'ביסיד' המקדמת סטארטאפים ישראליים בארה"ב – מנותנות החסות לוועידת זכויות היוצרים הבינלאומית

מגיני הפטנטים: חברת 'ביסיד' המקדמת סטארטאפים ישראליים בארה"ב – מנותנות החסות לוועידת זכויות היוצרים הבינלאומית

מעל 100 בכירים מתחומי העסקים, הטכנולוגיה והמשפט ברחבי העולם, התכנסו בשבוע החולף בוועידת AIPPI הבינלאומית לקניין רוחני. 'ביסיד', המלווה פיתוחי הייטק חדשניים, נרתמה למהלך ולקחה חלק בוועידה: "הגנה על

  • יח"צ למדיה חרדית
  • 6 מאי 2018

מעל 100 בכירים מתחומי העסקים, הטכנולוגיה והמשפט ברחבי העולם, התכנסו בשבוע החולף בוועידת AIPPI הבינלאומית לקניין רוחני. 'ביסיד', המלווה פיתוחי הייטק חדשניים, נרתמה למהלך ולקחה חלק בוועידה: "הגנה על פטנטים היא הגנה על הטכנולוגיה הישראלית"

איך יכול ממציא להגן על רעיונותיו מפני חיקויים? כיצד מוודאים שהזמן והכסף שהוקדשו לפיתוח חדשני – לא יירדו לטמיון בשל גניבת הפטנט? קניין רוחני, ובאנגלית Intellectual Property (IP), מתייחס לזכויות-היוצרים על יצירות שאינן בהכרח מוחשיות. כך למשל פטנטים וטכנולוגיות, ספרים, תוכנות, גרפיקות ועוד. בעידן של העברת ידע בלחיצת כפתור, תחום הקניין הרוחני מתעדכן ללא הרף.
בנושא זה עסקה לאחרונה (ט"ו-ט"ז אייר, 30/4-1/5) הוועידה הבינלאומית מבית AIPPI – הארגון המוביל בעולם להגנה על קניין רוחני. הארגון מכיל כ-9,000 חברים ממעל 100 מדינות ומקדם מחקר, פיתוח, הסכמים וחקיקה. סניף AIPPI בישראל פועל בין היתר מול משרד המשפטים ורשות הפטנטים. מאות משתתפים ממספר מדינות הגיעו לוועידה היוקרתית, שנערכה השנה בתל-אביב.
בוועידה נדונו היבטי IP וסודות מסחריים בתעשיית התרופות, ביישומי מחשב ובפרסום, והתפתחויות במשפט ובאכיפה. במרצים: מנכ"ל הרשות הלאומית לחדשנות אהרון אהרון; ראש רשות הפטנטים במשרד המשפטים עו"ד אופיר אלון; מנהל הטכנולוגיות במשרד הפטנטים האירופי ג'ורג' וובר; זוכי ה'נובל' פרופ' אהרון צ'חנובר ופרופ' עדה יונת; נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר אשר גרוניס ועוד.
"כחברה המקדמת מיזמי הייטק ישראליים בארה"ב, אנו מסייעים להם ברישום פטנטים ובהגנתם בשווקים בינלאומיים", מסר גבי חסון מנכ"ל "ביסיד", מעניקת "חסות דגל החדשנות" לאירוע לראשונה בתולדותיו. "טבעי הוא לנו לפעול בנושא עם היו"ר המשותף של הוועידה ד"ר אילן כהן, שותף בכיר במשרד רישום הפטנטים המוביל 'ריינהולד-כהן', המשמש שותף ויועץ ב'ביסיד'. הגנה על זכויות יוצרים היא הגנה על הטכנולוגיה הישראלית החשובה לכולנו".
בוועידה ציין מנכ"ל רשות החדשנות כי 2017 היתה שנת שיא בתחום הסטארטאפים, עם גיוס כספים בסך 5.2 מיליארד דולר ואקזיטים בשווי 24 מיליארד דולר. לדבריו, "ישראל במקום ראשון בעולם מבחינת גיוסים, במדידה לפי גודל האוכלוסייה". חברת ביסיד, מקבוצת "בסדנו", מגייסת בימים אלה כספים ממשקיעים מוסדיים בארה"ב, בשיתוף ברוקר ההשקעות "מידטאון פרטנרס", לטובת סטארטאפים ישראליים.

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

ובכן מי ניצח בעימות המדובר ביותר לאחרונה: איפה הכי נכון להשקיע בנדל"ן – ישראל או חו"ל?

עשרות משקיעים השתתפו בעימות המדובר ביותר בשבועות האחרונים שדן בשאלה המסקרנת כל משקיע בתחילת דרכו: "איפה הכי נכון להשקיע בנדל"ן – בישראל או בחו"ל?". בעימות השתתפו המאסטרים של שוק הנדל"ן: אליעזר גרוס, יו"ר ומנכ"ל קבוצת 'בסדנו השקעות' שייצג את הצד של השקעה בנדל"ן בחו"ל ומהצד השני ניצב צחי קווטינסקי, מנכ"ל "נדל"ן בקלות" שצידד את הצד […]

  • הודעה לעיתונות
  • 11 מרץ 2019