השקעות בסטארטאפ

מי לא חולם להתעשר ברגע? מי לא חולם על השקעה שבה כל שקל הפך בין לילה לאלף שקל? עבור ישראלים רבים החלום הזה התגשם ע"י השקעה בחברות סטארטאפ (ובעברית תקינה – חברות הזנק). הקמת חברת סטארט אפ הפכה בשנים האחרונות לאחד החלומות היותר נפוצים בארץ. סיפורי הצלחה מעוררי השראה כמו כרומטיס, צ’קפוינט שהפכה לאחת הבולטות בעולם בתחום אבטחת המידע, המכירה של waze לגוגל בלמעלה ממיליארד דולר ועוד שבו את דימיונם של רבים.
24.01.2017

האפשרות להשקיע בחברות סטארט-אפ ולהצטרף לקבוצת משקיעים, שעד לא מכבר הייתה סגורה ומצומצמת נפתחה בעיקר בשנתיים האחרונות. נדגיש כי בהשקעות מסוג זה יש מידה רבה של סיכון, אך לצד זה יכולים המשקיעים ליהנות מפוטנציאל תשואה גבוהה במיוחד, וממעורבות, על פי מידת רצונם, בחברות אשר עוסקות בתחומי עניין אשר קרובים לליבם.

לפי כללי האצבע המקובלים בקרב קרנות ההון סיכון, שהם גופי השקעה מקצועיים ומנוסים, מכל עשרה סטארט־אפים ייכשלו לחלוטין שלושה או ארבעה, שלושה־ארבעה נוספים יחזירו את ההשקעה המקורית, ורק אחד או שניים יספקו תשואה יפה למשקיעים.

שאלת המיליון דולר (ובמקרה דנן מדובר בכמה עשרות ואולי מאות מיליוני דולרים..) היא איך מזהים מראש את אותן חברות בודדות שיעניקו לנו את התשואה המיוחלת.

אף אחד לא באמת יודע איזה סטארט-אפ יצליח ואיזה ייכשל, גם לא המשקיעים המקצועיים ביותר. ניסיון בהשקעות יכול לעזור כמובן, אבל אי אפשר באמת לדעת איזה מוצר יצליח לכבוש את לב המשתמשים. פוטנציאל עסקי, לעומת זאת, הוא דבר שכל אחד יכול לתפוס.

דוגמה לכך הוא סיפורו של בריאן צ'סקי, מייסד Airbnb הסטארט-אפ אשר עשה מהפכה בעולם המלונאות ושמוערך כיום בכ-20 מיליארד דולר(!). לימים, סיפר צ'סקי, כי בתחילת הדרך ניסה לגייס השקעה של  150 אלף דולר לפי שווי של מיליון וחצי דולר, מה שהיה מקנה למשקיעים 10% משווי החברה. מתוך 7 משקיעים אליהם פנה בעמק הסיליקון, 2 כלל לא חזרו אליו, 3 השיבו בנימוס שתחום התיירות לא נמצא בין תחומי ההשקעה שלהם, 1 ענה ש"אינו מצליח להתרגש מעסקי התיירות", והאחרון טען ש"ההזדמנות העסקית פשוט קטנה מדי".

כאשר אתם עומדים בפני הזדמנות השקעה, עליכם לשאול הבאות: על איזה צורך המוצר בא לענות? באיזה שלב נמצא הפיתוח? האם הוא מוגן בפטנט? מהם יתרונותיו מול המוצרים הקיימים? משם המשיכו לסקירת השוק – האם מדובר בשוק גדול? האם השוק צומח? האם הוא רווי במתחרים? בחנו את המודל העסקי - האם הוא סביר? האם  מההיכרות שלכם, אנשים ירצו לצרוך את המוצר בהינתן המודל העסקי? להוסיף: ליווי של בית השקעות בעל ניסיון.

ולבסוף אחדו את כל המסקנות שלכם לכדי תובנה אחת – האם אתם מאמינים שזה הולך להיות סיפור ההצלחה הבא? אם כן, בהצלחה.

מושג

אקזיט - מכירה של חברת סטארטאפ לגורם חיצוני, בדרך כלל כזה שיכול לעשות שימוש במוצר במסגרת קו המוצרים הכללי שלו. בעבור מכירת אחוזיהם בחברה זוכים היזמים וכן המשקיעים בחברה להחזר על השקעתם. במקרה של אקזיטים מוצלחים, אלו עשויים לזכות בתשואה גבוהה מאד.

רוצים להתייעץ? להיפגש? לקבל עדכונים? אנחנו פה בשבילכם: