השקעה בנדל"ן מניב בארה"ב? סף הכניסה נמוך משנדמה לכם

  • הבית
  • יחצ
  • נדלן
  • השקעה בנדל"ן מניב בארה"ב? סף הכניסה נמוך משנדמה לכם

השקעה בנדל"ן מניב בארה"ב? סף הכניסה נמוך משנדמה לכם

  • יוראי כהן
  • 21 נובמבר 2017

בעידן של ריבית בנקאית נמוכה עד אפסית, המצמצמת את כדאיותן של השקעות בכל העולם, העיניים נשואות אל שוק הנדל"ן שעוד יש בו הזדמנויות, אם רק יודעים איפה לחפש. השוק הזה לא חייב לעבוד רק בשביל הגדולים. ראו את ההזדמנות הנדירה הזו בניו-הייבן, ארה"ב, וכמה מעט (יחסית) צריך כדי לקחת בה חלק

הכלכלה האמריקאית צומחת וחוזרת לעצמה, ואתה צומח גם שוק הנדל"ן. במקביל, הריבית הבנקאית קרובה לאפסית ואין כל טעם לשים כסף בתוכניות חיסכון שיניבו רווח זניח. המצב הזה הוא הזדמנות מצוינת להשקעה בסכום שאינו גבוה, אך מביאה עמה תשואה גבוהה במיוחד. מה אם נגלה לכם שהשקעה של 25,000 דולר בלבד, יכולה לייצר עבורכם תשואה טובה בהרבה ממדדי השוק הקיימים?

אם זה נשמע לכם דמיוני – זה הזמן להכיר שני עולמות חשובים: את העולם הסטודנטיאלי האמריקני והכלכלה סביבו, ואת העיר השנייה בגודלה במדינת קונטיקט בארה"ב: ניו הייבן. זוהי עיר סטודנטיאלית, ובה כעשרים מוסדות לימוד אקדמיים, כולל אוניברסיטת 'ייל' הנחשבת לאחת המובילות בעולם. 64% מהבתים בעיר מוצעים בשכירות, ואכן 61.5% מתושבי העיר חיים בשכירות, כפול מהממוצע הארצי. מעל 25,000 מהתושבים הם סטודנטים או אנשי צוות. שכירת דירת סטודיו בניו הייבן עולה כ-900$ לחודש, כאשר הממוצע בארה"ב הוא 712$. הביקוש לדיור המתאים לסטודנטים בעיר הוא קשיח ולא צפוי להשתנות.

כדאי שנזכיר לעצמנו שעולמו של הסטודנט האמריקני שונה מאוד מזה המקובל בארץ. הסטודנטים אינם חסרי אמצעים שגרים עם ההורים. רובם לומדים מרחק אלפי קילומטרים ממקום הולדתם. הם אוהבים לחיות קרוב זה לזה, ללמוד יחד ולנהל חיי חברה עשירים. הם משלמים שכר לימוד של עשרות אלפי דולרים, חלקו באמצעות מלגות או הלוואות סטודנטים. דמי המחיה הם חלק מההוצאה המתוכננת לרכישת השכלה גבוהה, כמו ספרי לימוד או תשלום שכר הלימוד. השוק הזה לא קטן לרגע. במיוחד בניו הייבן, עיר שבנויה סביב כלכלת הסטודנטים שבאים ללמוד ולחיות בה.

בימים אלו מתגבש בניו הייבן פרויקט נדל"ן אטרקטיבי עבור דיור סטודנטיאלי, במרחק עשר דקות הליכה מאוניברסיטת SCSU (אוניברסיטת דרום קונטיקט): רכישה של מבנה בגודל 4,000 מ"ר ושטח בגודל 25,000 מ"ר, שיפוץ הבניין הגדול והוספת בנייה מותאמת, ואז השכרת יחידות הדיור לסטודנטים הלומדים באיזור. מדובר ב-82 יחידות מחיה, שיכללו יחדיו 254 חדרים. כל יחידה תכלול חדרי רחצה פרטיים, מטבח מאובזר ואיזור משותף לדיירי היחידה. מתחם המעונות יכלול מרכז מסחרי, חדר כושר, חדר לימוד, אולמות רווחה, קפיטריה, מגרשי ספורט ועוד מתקנים לרווחת הסטודנטים.

הבנייה מתוכננת להתחיל בינואר 2018 ולהסתיים במרץ 2019. לאחר השלמתה צפוי הנכס להניב למשקיעים גם הכנסות בגין שכר דירה (כאמור, מדובר בשוק בעל ביקושים יציבים לנכסים מסוג זה). הסטנדרטים הגבוהים של המבנה והקרבה שלו לאוניברסיטת SCSU צפויים לעניין סטודנטים רבים. ב-SCSU לומדים מעל 8,000 סטודנטים וקיים מחסור חמור במעונות סטודנטים. בקונטיקט נמצא שכר הדירה הסטודנטיאלי במגמת עלייה, וההערכה היא כי מגמה זו תמשיך.

המבנה המרכזי, כאמור, כבר קיים בשטח, כך שאפשר להתחיל מיידית בשיפוצו ולא להמתין להגשת תכניות ואישורים. הנכס יתחיל להניב במהירות הכנסות שוטפות, אבל לא כאן מצוי עיקר הרווח. בכוונת היזמים למכור את הנכס לקרנות ריט לאחר שלוש שנים, כאשר יתבסס כעסק מניב. קרנות ריט מחפשות בדיוק נכסים מהסוג הזה: עסקים קיימים, מניבים, שהביקוש אליהם קשיח ולא משתנה עם כל תזוזה כלכלית.

השקעה מבית טוב

את ההשקעה במיזם יוזמת ומובילה קבוצת "בסדנו", שזהו הפרויקט החמישי שלה בניו הייבן. בצעד חדשני, מציעה 'בסדנו' את ההשקעה לציבור באמצעות תשקיף: מסמך מפורט המוגש לרשויות, מכיל נתונים מקיפים על הפרויקט, הפוטנציאל ואפשרויות הרווח, ונבדק על ידי צוות משפטנים, כלכלנים ועוד. זאת במטרה לתת למתעניין בפרויקט את מירב המידע לקראת החלטה על השקעה.

בסדנו משקיעה ביוזמות טכנולוגיות ובמיזמי נדל"ן בישראל ובארצות הברית. צוות המומחים הרב-תחומי בקבוצה כולל אנשי עסקים, אנליסטים, יועצים פיננסיים, משפטנים ורואי-חשבון, הפועלים יחדיו לזיהוי הזדמנויות השקעה במיזמים מבטיחים כמו זה בניו הייבן: איתור, שיפוץ ובנייה של מתחמים באיזורים מבוקשים ומיקסום הפוטנציאל שלהם לטובת המשקיעים והיזמים. חשוב לציין כי המינוף הנמוך בעסקה שומר על המשקיע.

מייסד ויו"ר קבוצת בסדנו הוא אליעזר גרוס, בעל כ-35 שנות ניסיון ביזמות עסקית בישראל, בארה"ב ובאירופה. גרוס הוא בעל ניסיון רב בשיווק, במכירות ובמשא-ומתן, ובנוסף משקיע, בעלים ודירקטור בחברות רבות. בפרויקט זה חוברת "בסדנו" ליזם אייל פרייס, בעלי חברת EM Invest LLC. לפרייס ניסיון של 20 שנה בתחום הנדל"ן והשקעות מוצלחות מוכחות.

כמו כל השקעה של בסדנו, גם פרויקט המעונות בקונטיקט נבדק בקפדנות לפני שהוחלט לתמוך בו. את ההשקעה מנהלת שותפות Success New Haven Level LLP מבית בסדנו. התהליך כלל בדיקת נאותות שבמסגרתה נבחנו הנכס באמצעות גורמי מידע חיצוניים מקצועיים, הוצאות מתוכננות בתכנית העסקית, מחירי שכירות ומכירה של נכסים דומים, חוזים מול נותני שירותים לפרויקט, פוליסות ביטוח נדרשות ועוד. התכנית העסקית נבחנה גם היא לעומק והמסקנה שהתקבלה היא שמדובר בפרויקט מתגמל מאוד למשקיעיו.

קבוצת בסדנו מלווה ע"י משרד עו"ד DLA Piper. התשקיף מלווה על ידי משרדי רואי החשבון Ernst & Young, מהפירמות הגדולות בעולם. משרד רואי החשבון Roth & Co המלווה את פעילות בסדנו בארה"ב הוא הגדול בתחומו בברוקלין.

מעוניינים לקחת חלק בהשקעה המוצלחת הזאת? מידע נוסף וטפסי הרשמה להשקעה תוכלו לקבל דרך אתר בסדנו www.besadno.co.il ובטלפון: 1800-999-888.

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

היכן היה שווה להשקיע בטווח הארוך?

אם השקעה במניות אינה מניבה תשואות כמו השקעה בדירות, אז למה ישנם משקיעים ישראלים רבים ש"חוסכים" בתוכניות חיסכון בנקאיות שלא לדבר על אלה שמחזיקים פיקדונות בבנקים?  כדי לענות על השאלה הזו צריך להתחיל מהסוף: אין שום סיבה להשקיע במוצרים בנקאיים. להיפך, הם מניבים בדרך כלל תשואה נמוכה בהרבה מאשר השקעה בנדל"ן, במיוחד אם הוא נדל"ן […]

  • 16 יולי 2019

מונחי כלכלה במיוחד בשבילך

"במקום החמישי בעולם". איך תעשו מזה כסף? במדד החדשנות של 'בלומברג' שפורסם בינואר, זינקה ישראל למקום החמישי בעולם. אז מה יוצא לנו מזה? • ענקית הטכנולוגיה 'אינטל' תשקיע בישראל קרוב לארבעים מיליארד שקל ותגייס למעלה מאלף עובדים. למה היא עושה זאת, כמה פטנטים נרשמים בישראל מידי שנה ואיך עושים כסף מהתואר "אומת ההייטק"?   אומת […]