היכן ניתן להשקיע בנדל"ן ברמת בטחונות גבוהה?

היכן ניתן להשקיע בנדל"ן ברמת בטחונות גבוהה?

  • יעקב פלבינסקי
  • 10 יולי 2017

קבוצת ההשקעות 'בסדנו', מי שנחשבת מזה חמש שנים לפורצת דרך בתחומי היזמות וההשקעות, מעניקה סקירה ייחודית על שיטות הפעולה שהפכו אותה למובילה בתחומה במגזר החרדי

יעקב פלבינסקי

בעידן שבו קבוצות השקעות צצות כפטריות אחר הגשם וקשה לקבל החלטה במי כדאי לבחור, חשוב לעקוב מקרוב אחר דפוסי הפעולה ואופי ההשקעה של כל חברה, כמו גם אחר האנשים המרכיבים אותה.
"מאחורי קבוצת 'בסדנו' עומדים מגוון רחב של אנשים בעלי ניסיון", אומר מאיר מלול, מנהל תיקי לקוחות בקבוצה. "המנהלים ורובם הניכר של העובדים מתהדרים במקצוענות ובשנות ותק רבות בתחומם".
כך, יו"ר חברת 'בסדנו', אליעזר גרוס, מחזיק ברזומה עשיר בעולם העסקים, שם הטביע את חותמו בדמות הקמתה של רשת 'כפר השעשועים' ובעוד מגוון רחב של עסקים חובקי עולם. יועצה העסקי של החברה, שלום סעדון, גם הוא מחזיק בעבר עסקי מרשים כמנהל בכיר בבנק 'דיסקונט', כיו"ר חברות ציבוריות ועוד. גם איש שיחנו יכול להתפאר בעברו כמי שניהל במהלך השנים עשרות נכסים בארה"ב ומכיר היטב את שוק הנדל"ן על נבכיו.
כשנדרש מלול למנות בפנינו את הגורמים שמייחדים את 'בסדנו' על פני בתי השקעות אחרים, הוא מצביע ראשית כל על מאפיין המהירות: "אנחנו נותנים דגש רב להשקעות שיספקו תשואה בתוך שנתיים-שלוש. מלבד השקעות מסוימות בסטארט-אפים שמטבען עלולות להימשך זמן רב יותר, אנו לא נכנסים להשקעות שהצפי לקבלת התשואה עליהן יהיה ארוך משלוש שנים".

שלל אפשרויות

מאפיין נוסף שמייחד את חברת 'בסדנו', הוא מבחר האפשרויות הרחב. "כיום אנו מחזיקים בכ-20 חברות שונות מתחומי הסטארט-אפ, כמו גם בסוגים מגוונים של השקעות נדל"ן", אומר מלול.

איך בוחרים השקעה מתוך כל האפשרויות?
"האפשרויות הרבות ש'בסדנו' מציעה מסייעות לכל אדם למצוא את מבוקשו בכל תחום השקעה. יש אנשים שמטבעם מתחברים יותר ליוזמות סטארט-אפ גאוניות, ויש שמעדיפים השקעות נדל"ן מסוגים שונים. מטרתנו היא להעניק אפשרות לכל אדם שצבר סכום כסף – אפילו קטן – להשקיע במשהו שהוא מאמין בו ואוהב אותו. כמובן, אנו מעניקים ייעוץ מקצועי לכל מעוניין כדי שיפיק את המיטב".
מאפיין נוסף המייחד את 'בסדנו' הוא שירות הלקוחות שמותאם במיוחד לציבור הדתי והחרדי. "שירות הלקוחות שלנו נותן מענה אנושי מתוך הבנה עמוקה של המגזר", אומר מלול. "אנחנו גם חוזרים טלפונית ללקוחות בשעות מאוחרות יחסית, כחלק מהתאמת החברה לאורח החיים החרדי". זה המקום להזכיר שכל השקעות 'בסדנו' מפוקחות ומאושרות על ידי ועד הפיננסים וההשקעות של בד"ץ העדה החרדית.

מהו הסוד שלכם בהשקעות נדל"ן?
"השקעות הנדל"ן של הקבוצה בחו"ל מתבססות על זיהוי ביקושים והקמה או רכישה של מתחמי דיור בקרבת אוניברסיטאות, בתי חולים, בסיסים צבאיים וכדומה"', אומר מלול. "באיזורים הללו קיים ביקוש ליחידות דיור רבות עבור משפחות, עובדים, סטודנטים ועוד, שמחפשים דירות בקרבת מקום ומוכנים לשלם על כך יותר כסף".
תן דוגמה להשקעת נדל"ן שלכם מסוג זה.
"'בסדנו' רכשה ומשפצת בימים אלה מתחם מגורי סטודנטים המכיל כ-80 דירות בקרבת אוניברסיטת הענק 'ייל' שבניו-הייבן, קונטיקט, ארה"ב. המתחם יהנה כמובן מביקוש יתר בשל כ-20,000 הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה, הסגל ועובדי הקמפוס. ביחידת השקעה קטנה, הופך המשקיע לשותף במיזם האדיר הזה".
אלו עוד סוגי השקעות בנדל"ן קיימים אצלכם?
"בנדל"ן בישראל, לבד מהפרויקטים הרבים שמתבצעים בסגנון האמור, אנו עוסקים היום גם במיזמי תמ"א 38 שהפכו לפופולריים מאד. אם עובדים מול יזמים בעלי ותק בביצוע תמ"א, דורשים בטחונות גבוהים ומתקדמים בליווי אנשי מקצוע מנוסים בתחום, אפשרויות התשואה הן נאות בהחלט".

בשורות מתקדמות

היכן אתם עומדים בשוק הסטארט-אפ?
"מיזמים מבית 'בסדנו' כבר הגיעו להישגים יפים ולמכירות. אחד המוכרים מביניהם הוא מיזם 'סקיי-סייבר', בו השקיעה הקבוצה וגייסה הון רב בהצלחה. מחלקת הסטארט-אפ שלנו מנוהלת על ידי מר עודד אלישיב, בעברו מנכ"ל ושותף בחברת 'אקסלנס קפיטל גרופ' המתמחה במיזמי סטארט-אפ. מדובר באדם עם הרבה מאד ניסיון ויכולות מוכחות בשטח.

אלו בטחונות אתם מעניקים למשקיעים שלכם?
השקעות במיזמי סטארט-אפ הן מטבען בעלות סיכון גבוה. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם קרנות הון-סיכון וחממות מיזמים מהארץ ומהעולם, ושואפים לבצע 'אקזיט' ולמכור את המיזם כבר בשלביו ההתחלתיים במטרה להשיג מימוש רווחים נאה למשקיעים. השקעות נדל"ן נחשבות ליציבות יותר, אך גם בהן אנו בודקים היטב את הפרויקט ואת היזם, מבררים ביקושים ומוודאים שישנו ליווי של בנק או של חברת ביטוח".

מה החזון שלכם לעתיד?
"להמשיך לשרת את הציבור ולהעניק לו את השירות הטוב, האמין והאיכותי ביותר, מבלי להתפשר על הצביון הדתי והחרדי ועל הערכים שמאפיינים את הקבוצה בכל צעדיה".