ברגע האחרון: גם המקומיים מתעניינים

ברגע האחרון: גם המקומיים מתעניינים

  • יוראי כהן
  • 28 נובמבר 2017

פחות משבוע לסגירת ההרשמה להשקעת הנדל"ן באמצעות תשקיף, קיבלו קבוצת 'בסדנו' ושותפתה 'סקסס ניו הייבן לבל' פנייה מחברת ייזום נדל"ן אמריקנית, המבקשת להשקיע 30% בפרויקט. מסתבר שכאשר יש דיל מבטיח, המקצוענים מתעניינים

מאת יוראי כהן

לפי דיווח שהועבר היום לרשות ניירות ערך על ידי 'סקסס' מבית 'בסדנו', נודע כי חברת ייזום הנדל"ן האמריקנית Omega Housing Management פנתה לקבוצת בסדנו בבקשה להצטרף לארבעה פרויקטים שלה בארה"ב, כולל פרויקט הדיור הסטודנטיאלי הגדול בעיר ניו-הייבן.

בבסדנו מדגישים כי ההתעניינות בהשקעה כזו מצד חברה מקומית משקפת את כדאיות ההשקעה בפרויקט, שתוכנן בקפדנות בולטת למרחוק. הנכונות להשקיע בפרויקטים נוספים של קבוצת בסדנו, מעידה על מוניטין הקבוצה ועל יכולתה לאתר פרויקטים בעלי פוטנציאל עסקי מהותי.

אז מהי השקעת הנדל"ן המדוברת, שאליה נרשמו כבר מספר מרשים של משקיעים? זו ההזדמנות להכיר את העולם הכלכלי הסובב את הסטודנטים האמריקניים המצויים. רובם לומדים מרחק אלפי קילומטרים מהבית, והם אוהבים לחיות וללמוד יחד. הם משלמים עשרות אלפי דולרים כשכר לימוד, ודמי המחיה והמגורים שלהם באיזור הקמפוס הם חלק אינטגרלי מההוצאה המתוכננת להשכלה גבוהה.

ניו הייבן שבקונטיקט היא עיר סטודנטיאלית, עם כ-20 מוסדות לימוד כולל אוניברסיטת 'ייל' הנחשבת. 61.5% מתושבי העיר חיים בשכירות, כפול מהממוצע הארצי, ודירת סטודיו עולה כ-900$ לחודש כשהממוצע בארה"ב הוא 712$. הפרויקט החדש מיועד ליצירת דיור סטודנטיאלי במרחק דקות הליכה מאוניברסיטת SCSU: רכישת שטח בגודל 25,000 מ"ר ועליו מבנה בגודל 4,000 מ"ר, שיפוץ הבניין והוספת בנייה בגודל 6,000 מ"ר.

הבנייה תסתיים במרץ 2019, והנכס צפוי להניב למשקיעים הכנסות נאות משכר דירה. ועיקר הרווח: לאחר כ-3 שנים, כאשר הנכס יתבסס, בכוונת היזמים למכור אותו לקרנות 'ריט' המחפשות נכסים מניבים בעלי ביקוש קשיח.

בהתאם להוראות החוק והתשקיף, המועד האחרון להרשמה להשקעה הוא יום ראשון הקרוב, ט"ו כסלו (3/12). מחיר המינימום להצטרפות: 25,000 ש"ח בלבד.

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

הכסף קל, ההשקעות קשות

הריבית הנמוכה והאפסית הפכה את הכסף למצרך זול. קל למצוא מימון אך קשה למצוא השקעות שוות שכדאי להתאמץ עבורן; מי צודק בוויכוח בין המצדדים בהשקעות נדל"ן בחו"ל ובין המסתייגים? ביום שני 7/8 הודיע בנק ישראל על גובה הריבית במשק בחודשיים הקרובים, קרי: עד ספטמבר (למניינם) הבא עלינו לטובה ולברכה. מה אתם אומרים, מה תחליט הוועדה […]

  • 17 יולי 2019

בסדנו ואל על בחסות משותפת ל"ספר הדינר" של ישיבת מיר

קבוצת 'בסדנו השקעות' ואל על נתנו חסות לערב התרמה שערכה ישיבת מיר לקראת חג מתן תורה. ישיבת מיר, ידועה ומוכרת בעולם היהודי כולו כמגדלור של תורה, המפיץ אור על פני הגלובוס כולו. מקומה הפיזי של הישיבה הנמצאת ב-37 בתי מדרש, המפוזרים על פני מספר רחובות בשכונת בית ישראל הירושלמית, מקרינה רוחניות מזוקקת על פני העולם […]

  • 6 יוני 2019

מונחי כלכלה במיוחד בשבילך

"במקום החמישי בעולם". איך תעשו מזה כסף? במדד החדשנות של 'בלומברג' שפורסם בינואר, זינקה ישראל למקום החמישי בעולם. אז מה יוצא לנו מזה? • ענקית הטכנולוגיה 'אינטל' תשקיע בישראל קרוב לארבעים מיליארד שקל ותגייס למעלה מאלף עובדים. למה היא עושה זאת, כמה פטנטים נרשמים בישראל מידי שנה ואיך עושים כסף מהתואר "אומת ההייטק"?   אומת […]