בכנס משקיעים ייחודי שהתקיים בניו יורק: 'ביסיד' מקבוצת 'בסדנו השקעות' הביאה את בשורת אומת הסטרטאפ הישראלית לארה"ב

  • הבית
  • אירועים
  • בכנס משקיעים ייחודי שהתקיים בניו יורק: 'ביסיד' מקבוצת 'בסדנו השקעות' הביאה את בשורת אומת הסטרטאפ הישראלית לארה"ב

בכנס משקיעים ייחודי שהתקיים בניו יורק: 'ביסיד' מקבוצת 'בסדנו השקעות' הביאה את בשורת אומת הסטרטאפ הישראלית לארה"ב

  • הודעה לעיתונות
  • 24 פברואר 2019

בכנס משקיעים שהתקיים ביום ראשון השבוע בניו יורק ונערך במשרדי ראיית החשבון המובילה בברוקלין "רוט ושות' " (Roth&Co), השתתפו עשרות משקיעים אמריקניים מהקהילות היהודיות בעיר לקבל סקירה על מגוון אפיקי השקעה בסטרטאפים שיש ל'ביסיד' מקבוצת 'בסדנו השקעות' להציע.

במהלך הכנס הוצגה בפני המשקיעים סקירה רחבה על שיעורה הגבוה של ישראל כמדינה הממציאה את מספר הפטנטים הגדול בעולם, וכן את העובדה כי זו המדינה השנייה לאחר ארה"ב עם כמות החברות הנסחרות בנאסד"ק (הבורסה המרכזית למניות של חברות היי-טק). לא לחינם כינויה של ישראל בעולם היא "אומת הסטרטאפ".

המועצה האמריקאית ליחסים זרים תיארה בשנת 2009 את "מדינת הסטרטאפ" בשאלה הבאה: "כיצד ישראל – מדינה בת 7.1 מיליון נפש, רק בת 60 שנים, מוקפת באויבים, נמצאת בלחימה מתמדת מאז הקמתה, נטולת משאבי טבע – מייצרת יותר חברות סטארט-אפ מאומות גדולות, שקטות ויציבות יותר דוגמת יפן, סין, הודו, קוריאה, קנדה והממלכה המאוחדת?".

ה'אקונומיסט' כתב כי בישראל יש יותר חברות סטארט אפ וקרנות הון סיכון לאדם מאשר בכל מדינה אחרת בעולם. הצלחתה של ישראל בקטגוריית ההיי טק בשני העשורים האחרונים מושכת את תשומת לבם של אנשי עסקים וגופי תקשורת. רק לאחרונה התפרסמה ישראל כמדינה הרביעית בעולם לאחר המעצמות ארה"ב, רוסיה וסין, וזאת עם שיגור החללית 'בראשית' לחלל – העושה ברגעים אלו את דרכה לירח.

'ביסיד' שהוקמה לפני כשנתיים, הינה החלוצה בהבאת הבשורה ההיי-טקיסטית של ישראל לארה"ב. היא משמשת כזרוע הביצועית של קבוצת 'בסדנו השקעות' הישראלית בראשותו של ר' אליעזר גרוס, כשלצדו אנשי עסקים ישראליים ואנשי מקצוע בעלי אוריינטציה אמריקאית, בעלי ניסיון רב שנים במסחר בשוק האירופאי והאמריקאי. 'ביסיד' פעילה בגיוס כספים ממשקיעים לפרויקטים בתחום הנדל"ן בישראל ובחו"ל, ולמיזמי סטרטאפ שונים ומגוונים. עד כה השקיעה הקבוצה בכ-40 חברות מכל התחומים, כשהיא מציעה מודלים של השקעה ישירה לצד מודלים משולבים.

'ביסיד' מזהה את מיצובה של ישראל בעולם בחדשנות, ביזמות ובפיתוח סטרטאפים, ויוזמת אירועים משותפים עם גופים מובילים בכלכלה האמריקאית, כשהאחרון שבהם היה לפני מספר חודשים עם NIBA (האגודה הלאומית לבנקאות והשקעות) וזכה להצלחה עצומה.

במהלך הכנס המדובר גויסו השקעות ממשקיעים קיימים וחדשים, ולהצלחתו הצטרף כנס נוסף שהתקיים בשבוע שעבר במשרדי 'ביסיד' במנהטן בניו יורק, שההרשמה אליו נסגרה תוך יומיים מאז ההכרזה על קיומו.

פוסטים שעשויים לעניין אותך:

"במקום החמישי בעולם". איך תעשו מזה כסף?

במדד החדשנות של 'בלומברג' שפורסם בינואר, זינקה ישראל למקום החמישי בעולם. אז מה יוצא לנו מזה? • ענקית הטכנולוגיה 'אינטל' תשקיע בישראל קרוב לארבעים מיליארד שקל ותגייס למעלה מאלף עובדים. למה היא עושה זאת, כמה פטנטים נרשמים בישראל מידי שנה ואיך עושים כסף מהתואר "אומת ההייטק"? אומת ההייטק הם קוראים לנו. בישראל, המדורגת חמישית במדד […]

ואחרי כן יצאו ברכוש גדול

במשך עשרות שנים הוא מתעסק בתחומים שונים ונמצא במדינות שונות ברחבי העולם ההכרות שלו עם ארה"ב וישראל יוצרת את הייחודיות של חברתו יש לו שני מסרים עבורנו: "ראשית, כל העסקים וההצלחות הם תוצאה של סייעתא דשמיא. שנית, כסף השמור בצד לחתונת הילדים לא משקיעים כלל, או שמשקיעים בזהירות ובפיזור" ר' אליעזר גרוס, מייסד ויו"ר קבוצת […]

  • יוני בר